Facebook Google+ Twitter

Rozruchy w Warszawie. "Marsz Niepodległości" zakończony. Zobacz film

Uczestnicy "Marszu Niepodległości" zgodnie z planem dotarli pod pomnik Romana Dmowskiego na placu Na Rozdrożu. Po zakazie gromadzenia się na placu Konstytucji, nadal dochodziło do starć z policją. Spalony został wóz satelitarny jednej z telewizji, atakowano fotoreporterów.

Sonda

Marsz Niepodległości w stolicy:

 / Fot. PAPW efekcie zamieszek około 100 osób zostało zatrzymanych. Jak podaje policja, 3 funkcjonariuszy jest ciężko rannych.

Po godzinie 15 rzecznik ratusza informował, że "Marsz Niepodległości" został zdelegalizowany. Godzinę później, Ewa Gawor, szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa, sprostowała wcześniejsze informacje: "Marsz Niepodległości" jest legalny".

Po rozruchach na placu Konstytucji, gdzie policja usiłując rozdzielić manifestantów, musiała użyć armatek wodnych i gazu łzawiącego, ratusz zapowiadał delegalizację Marszu Niepodległości. Ostatecznie jednak, marsz przemieszcza się legalnie ulicami Warszawy. Zakazano jedynie zgromadzenia na placu Konstytucji.

Maciej Karczyński, rzecznik warszawskiej policji, powiedział że "mimo zapewnień organizatorów o pokojowym charakterze wyrażania swoich przekonań, w kierunku funkcjonariuszy poleciały petardy, race i kamienie". Kilku policjantów zostało rannych w wyniku starcia z demonstrantami, dwóch trafiło do szpitala. / Fot. PAP

O godzinie 15 z placu Konstytucji miał ruszyć "Marsz Niepodległości" organizowany przez środowiska narodowe. Na placu zebrali się też kontrmanifestanci, uczestnicy wiecu zorganizowanego m.in. stowarzyszenie "Krytyka Polityczna".

 / Fot. PAPWcześniej, z powodu przepychanek, zamknięto ulicę Marszałkowską. Do starć z policją doszło też na rogu ulic Nowy Świat i Świętokrzyska.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Lancet 11.11.2011 20:17
  • Lancet 11.11.2011 20:17
  • 15.11.2011 22:21

najpierw zapoznaj się z historią Polski. Dowiedz się co to za dzień 11 listopad.
Drugie. Jako pierwsi zgłosili demonstracje ruch zwolenników święta Narodowego i, to wcale nie jest święto prawicy. Ja nie mam prawicowych poglądów, ale tak jak moi rodzice kiedyż, tka ja dzisiaj, świętuje w tym dniu dla odania honoru, tym, którzy na to zasłużyli i, zrobili to dla nas!
Za rozruby są odpowiedziale władze Warszawy. To jest banda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria1607@onet.pl
  • maria1607@onet.pl
  • 12.11.2011 21:05

co sie stalo z toba POLSKO??????????????? czy juz nie mamy BOGA w sercu?? gdze nasz milosc do OJCZYZNY?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, no odnośnie Dmowskiego, to dorzucę coś od siebie. Nie przepadam ani za Dmowskim, ani za np. Kazimierą Szczuką. Ale to, że nie przepadam za nimi nie oznacza, że będę uważać iż "Roman Dmowski nie zrobił nic istotnego dla Polski", tak jak nie będę gadać, że robota K. Szczuki w żaden sposób nie przyczyniła się do poprawy losu kobiet w Polsce. Dmowski z Paderewskim, to chcąc nie chcąc, główne skrzypce, które wygrywały interes Polski podczas rozmów z aliantami. Przyznać niestety muszę, że Dmowski sporo dla tego międzywojennego państwa zrobił. Czy mi się on osobiście podoba, czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Wink
  • Grzegorz Wink
  • 12.11.2011 17:56

Nie ma żadnych "lewaków", którzy usiłują cokolwiek zdyskredytować. Są tak jak napisał pan Włodzimierz chuligani, których trzeba po prostu usadzić. Bez dorabiania do tego ideologii. Strasznie mnie irytuje, jak niektórzy każdą osobę o poglądach nieprawicowych natychmiast ustawiają na pozycji wroga ojczyzny i polskiej tradycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy to lewica czy prawica. Widzę potężne, uzbrojone w petardy i pałki bandy łobuzów atakujące niewinnych ludzi i niszczące mienie. Dla chuliganów i wandali nie może być pobłażania. Widzę skrajny element, który wychodzi na ulicę, żeby zaspokoić swoje niskie instynkty. Oni chcą się bić a dokładniej bić innych ludzi. Dlatego trzeba ich potraktować z całą surowością prawa. Nie tylko ukarać,lecz także zmusić do naprawienia wyrządzonych szkód. Cała ta ideologiczna otoczka wokół tych bandyckich zagonów nie służy niczemu dobremu.Łobuz jest łobuzem bez względu na barwy jakie nosi i ideę, którą głosi,Państwo dysponuje siłą, która musi powstrzymać przemoc i zapewnić obywatelom bezpieczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.11.2011 20:38

lewakom chodzi wylacznie o zdyskredytowanie kazdego patritycznego swieta.Dostojnie i uroczyscie ma byc tylko 1 Maja.Z blogoslawienstwem Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 11.11.2011 20:31

To było zaplanowane od początku, legalny pochód,a naprzeciwko lewacko-gejowska ekstrema ,którą osłaniała policja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj w telewizji wypowiadał się pan od skrajnej prawicy, że według nich Dmowski to wielki mąż stanu, a "Polska wyłącznie dla Polaków" jest tak naprawdę programem społeczeństwa obywatelskiego. Nie bardzo rozumiem tylko czemu oni te swoje poglądy muszą demonstrować akurat w Dzień Niepodległości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.11.2011 20:22

ach tak.Grupy lewakow szly z drugiej strony wiec legalna demonstracja prawicy miala sie rozejsc.A lewacy nie wiedzieli ze z drugiej strony idzie Marsz Niepodleglosci?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 11.11.2011 20:19

Przepraszam - 11 listopada!