Facebook Google+ Twitter

Rozrywka i nauka. Czy istnieje styl studencki?

Zapytałem mieszkańców Katowic oraz studentów, czym jest, i czy w ogóle istnieje "styl studencki". Sam byłem ciekaw, co na ten temat mają do powiedzenia inni. Posłuchajmy.

Akademik jedynym symbolem studenta? (Twarze osób na zdjęciach zostały zamazane, ponieważ osoby te nie wyraziły zgody na prezentację ich wizerunków). / Fot. Marcin Jania Pytanie zostało sformułowane bardzo ogólnie: "Czy istnieje styl studencki"? Moim zdaniem nie, a jeśli nawet, to zmierza ku upadkowi. Wszystkie te cechy, które ewentualnie moglibyśmy zaliczyć do "stylu studenckiego" niczym nie odbiegają od tych charakteryzujących osoby młode i nie studiujące. Chyba, że weźmiemy jako przykład imprezy odbywające się w domach akademickich (oczywiście z racji na specyfikę miejsca, bo imprezować każdy przecież może). Kiedyś studenci nosili charakterystyczne togi, które wyróżniały ich na tle innych grup. Oczywiście mówi się wiele o tzw. życiu studenckim, cokolwiek miałoby to oznaczać, ale czy jest to styl? Moim zdaniem styl studencki to brak stylu, a co Wy sądzicie na ten temat? Razem łatwiej dojść do pewnych wniosków, zatem uważam dyskusję za otwartą.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ fajny materiał :)

nie ma stylu studenckiego według mnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ fajny materiał;)
Wg mnie też nie ma czegoś takiego jak styl studencki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma:P bo jak pójdziesz do klubu, pubu, gdziekolwiek, to nie odróżnisz tam licealisty od studenta :P wiadomo, że życie studentów nieco różni się od życia wszystkich innych, ale z tego nie wynika raczej inny sposób zachowania itp itd... Może jedynie tematy rozmów - stdenci, wiadomo, często będą rozmawiali o studiach, wykładowcach xD co z resztą słyszy się w tramwajach, autobusach :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak styl studencki. Obecnie studenci oprócz nauki, czesto pracują i godzą te dwie rzeczy. Inni studiuja i imprezja, inni imprezuja jedynie. Sama jestem studentka i widze jak sie wszyscy roznimy. Kazdy inaczej spedza czas. Nie mamy wspolnego mianownika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.