Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18757 miejsce

Rozrywkowo-kulturalny październik w Ostrowcu Świętokrzyskim

W połowie września zainaugurowano w Ostrowcu kolejny sezon kulturalny. Animatorzy kultury (Andrzej Łada, Artur Bartkiewicz i Ewa Jurkowska-Siwiec) otrzymali z rąk prezydenta miasta doroczne nagrody, a październik wypełniony jest wydarzeniami artystycznymi w myśl zasady: dla każdego coś miłego.

Już 2 października, o godzinie 18, w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Dobrosław Kostkowski - Świadek epoki". To swoisty hołd oddany twórcy (na co dzień pracownikowi montowni wagonów), który przez ponad 50 lat uwieczniał na swych fotografiach rozwój huty, miasta i życie jego mieszkańców. Teraz zostały one zebrane i wydane w jednym albumie, który będzie można nabyć podczas otwarcia wystawy.

Panowie zapraszają (głównie) panie. / Fot. www.scenium.plTego samego dnia w Klubie Scenium zagoszczą chippendalesi, którzy zaprezentują "Ladies Night". Organizatorzy zapewniają przybyłym paniom darmowe drinki, a nawet wstęp wolny (tylko do 22). W tym samym klubie następnego dnia "Gorączkę sobotniej nocy" poprowadzi Dj Robo, natomiast 16.10. o godz. 21 wystąpi gwiazda disco polo - zespół Boys.

W sobotę i niedzielę (3 - 4.10.) Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników tańca na warsztaty breakdance i hip-hop, które poprowadzą studenci II roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (specjalność: aktor teatru tańca) i laureaci wielu nagród krajowych i zagranicznych w swoich dziedzinach: Agnieszka Jaśkowska i Kamil Lipka. Zajęcia są bezpłatne i stanowią doskonałą okazję dla osób parających się tańcem nowoczesnym do podniesienia swoich umiejętności.Plakat zapraszający na warsztaty taneczne. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl

"Koncertowo" zapowiada się piątek, 16 października: o godz. 19 w Pałacu Tarnowskich w piosenkach Marka Grechuty i Jonasza Kofty zaprezentuje się Michał Bajor. W tym samym czasie, w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w osiedlu Ogrody wystąpi ekumeniczny chór Gospel Joy z Poznania. Jego występ będzie częścią miejskich obchodów Dnia Papieskiego. Prawdziwa gratka czeka też tych, którzy o godz. 20 wybiorą się do Klubu Muzycznego "Perspektywy", gdzie wystąpi ciemnoskóry perkusista Atma Anur, mający w swym dorobku m.in. płytę z Davidem Bowie. Od kiedy na stałe zamieszkał w Krakowie współpracował z takimi artystami, jak Krzysztof Ścierański, Jarosław Śmietana czy Marek Raduli.

17 października swoje urodziny świętować będzie Galeria (handlowa) Ostrowiec. Poza wieloma prezentacjami, konkursami z niespodziankami itp. przewidziano także koncert grupy Afromental, której piosenka "Pray 4 Love" z filmu "Kochaj i tańcz" była w swoim czasie niekwestionowanym przebojem. Przypomnijmy, że muzycy otrzymali także Superjedynkę w kategorii zespół roku podczas tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu.

Kino Etiuda i Klub Muzyczny Perspektywy - miejsca październikowych imprez. / Fot. Krzysztof KrzakKulturalny październik w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończą X Ostrowieckie Spotkania Filmowe. To prawdziwa uczta dla miłośników kina artystycznego. W dniach 23 - 29.10. zaprezentowane zostaną w Kinie Etiuda takie filmy, jak "Afonia i pszczoły", "Wino truskawkowe", "Coco Chanel", "Przerwane objęcia", "Spotkanie w Palermo", "Mój nauczyciel" i "Antychryst".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chippendalesi i dodatkowe atrakcje dla pań :)
Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty...
Na to bym poszła..trochę mam daleko. Ale za info 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2009 19:41

5* za wiadomości z "terenu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.