Facebook Google+ Twitter

Rozrzutność częstochowskich radnych

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2010-03-18 12:39

200 tysięcy złotych ma wydać miasto na kupno oprogramowania komputerowego dla Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Sęk w tym, że takie oprogramowanie ma już Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Program służy do układania rozkładów jazdy, co należało dotąd do MPK, a teraz będzie w gestii MZDiT, który od 1 kwietnia przejmie organizację komunikacji w mieście. Miejski Zarząd Dróg już dwa miesiące negocjuje z firmą AGC z Warszawy

Radni twierdzą, że postawiono ich przed faktem dokonanym i dlatego przegłosowali wydanie 200 tys. zł. Tymczasem przewodniczący Komisji Skarbu Rady Miasta, Marek Domagała, który zawodowo zajmuje się informatyką, poinformował kolegów radnych i p.o. prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa, że można zainstalować program z MPK w MZDiT na zasadzie cesji.

- Cesja praw jest możliwa. Muszą być jednak spełnione pewne warunki, ale to jednorazowy wydatek rzędu 500-1000 złotych - twierdzi Domagała.
Co ciekawe ani on, ani inni radni nie wiedzieli, że już od dwóch miesięcy toczą się negocjacje Miejskiego Zarządu Dróg, który przekształca się w MZDiT, z warszawską firmą AGC Consulting w sprawie kupna oprogramowania służącego do układania rozkładów jazdy.

Autor: Janusz Strzelczyk

Czytaj więcej w serwisie: Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.