Facebook Google+ Twitter

Rozśpiewani seniorzy, czyli "Czas nas uczy pogody" w Och-Teatrze

To wyjątkowy spektakl muzyczny Krzysztofa Materny, na który składają się perły polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu grupy 65+.

Grupa 65+ / Fot. Och-TeatrPomysłodawcą i reżyserem tego koncertu jest Krzysztof Materna, który wprowadził trochę humoru podczas powitania i pożegnania. Jak zapewniał, spektakl ten to eksperyment na skalę europejską. Bowiem na scenie występuje 19 seniorów-amatorów w wieku 65+, którzy śpiewają znane polskie piosenki. Towarzyszą im profesjonalni muzycy - Janusz Bogacki (fortepian), Piotr Aleksandrowicz (gitara), Paweł Pańta (kontrabas) oraz Bogdan Kulik (perkusja).

Podczas koncertu można usłyszeć m.in. takie piosenki jak: "Pamiętasz była jesień" Sławy Przybylskiej, "Autobiografia" grupy Perfect, "Pod papugami" Czesława Niemena oraz "Konik na biegunach" Urszuli.

Muszę przyznać, że bardzo podobali mi się wszyscy wykonawcy, którzy pokazali, że nie liczy się metryka, tylko pasja. Artyści mieli do siebie dystans, śpiewali bez zadęcia i wzajemnie się wspierali. Kilka piosenek szczególnie zapadło mi w pamięć.

Hanna Frieske / Fot. Och-TeatrPierwszą była "Jaskółka uwięziona" Stana Borysa w wykonaniu Hanny Frieske. Artystka miała niesamowity głos, szczególnie gdy śpiewała: Jaskółka siostra burzy, żałoba fruwająca. Ponad głowami ludzi w których się troska błąka. Jaskółka znak podniebny jak symbol nieuchwytna. Zwabiona w chłód katedry przestroga i modlitwa. Jej interpretacji nie powstydziłby się sam Stan Borys. Nic więc dziwnego, że po tej piosence były owacje na stojąco.

Kolejnym wartym uwagi utworem był "Czerwony jak cegła" zespołu Dżem w wykonaniu Janka Stokowskiego. Artysta bardzo drapieżnie zaśpiewał: Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec. Muszę mieć, muszę ją mieć. Nie mogę tak odejść, gdy kusi mnie grzech. Muszę mieć, muszę ją mieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Był udany :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście to musiał być udany spektakl !!!
A pasja jest w życiu najważniejsza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.