Facebook Google+ Twitter

Rozśpiewany Teatr Powszechny zaprasza na premierę "MP4"

Najlepsi studenci Akademii Teatralnej w Warszawie wraz z reżyserem, Mariuszem Benoitem, stworzyli niezapomniane, muzyczne widowisko. Aktorzy w oryginalny sposób wykonują utwory m.in. Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Stinga.

Próba medialna "MP4" / Fot. materiały prasowePremiera spektaklu odbędzie się 23 listopada, ale już dziś dziennikarze mogli zobaczyć fragmenty muzycznego widowiska.

"Jeśli jest jakakolwiek definicja piosenki aktorskiej, rozumiem ją jako pewien rodzaj trójkąta: materiał literacki, muzyka, a na wierzchołku wykonawca, który tu i teraz prezentuje treści, które uznał za ciekawe i ważne. Jeśli można mówić o wspólnym mianowniku naszego przedstawienia, to jest nim rozmowa z widzem" - podsumował spektakl reżyser, Mariusz Benoit.

"MP4" to muzyczne widowisko, w którym występuje dziesięciu aktorów. Na scenie wykonują zbiorowo, w parach lub solowo 24 utwory. Piosenki, po które sięgają są bardzo różnorodne: od repertuaru Edith Piaf i Marka Grechuty, po Zakopower i Strachy na Lachy. Muzyczne widowisko jest pełne energii, młodzi artyści prezentują oryginalne interpretacje znanych utworów. Aktorzy pokazują na scenie własną indywidualność artystyczną.

W multimedialnym widowisku występują: Adam Fidusiewicz, Paulina Korthals, Katarzyna Hołtra, Krzysztof Szczepaniak, Mateusz Weber, Monika Janiczek, Piotr Piksa, Maria Pawłowska, Paulina Komenda oraz Aleksandra Radwan.Próba medialna "MP4" / Fot. materiały prasowe

Za scenografię i kostiumy odpowiada Karolina Benoit. Choreografią zajął się Emil Wesołowski, a przygotowaniem muzycznym Miłosława Brzezińska. Nad światłem i projekcją czuwa Michał Jankowski. Muzykę do spektaklu wykonują na żywo Mirosława Brzezińska, Dawid Lubowicz i Mateusz Wachowiak.

Premiera recitalu odbędzie się 23 listopada o godz. 19.30 na Scenie Małej Teatru Powszechnego w Warszawie.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.