Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11602 miejsce

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Oblicza Łodzi 2008

W niedzielę, 18 maja, w Bałuckim Ośrodku Kultury Rondo otwarto wystawę pokonkursową. Jednocześnie ogłoszona została lista laureatów i nastąpiło wręczenie nagród.

Od lewej Sławomir Grzanek - Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego i Mateusz Błażejewski - komisarz konkursu podczas otwarcia wystawy / Fot. Mirosława Kasowska Na XII już konkurs "Oblicza Łodzi" nadesłano 161 prac w tym 27 zestawów i 134 pojedyncze fotogramy. Kategorie tematyczne były cztery: reportaż i impresja do lat 19 oraz reportaż i impresja dla osób, które skończyły 19 lat. W jury zasiadło czterech artystów fotografików: Sławomir Grzanek, prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Izabela Zielińska, członek zarządu Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Magdalena Kubis i Jacek Kubis.

Laureat Pierwszej Nagrody w kategorii Reportaż Mateusz Szram obok swojego zestawu "Historia pewnego budynku" / Fot. Mirosława Kasowska Nie przyznali oni Nagrody Grand Prix ani Nagrody Pierwszej w kategorii, reportaż do lat 19. Przyznali za to trzy nagrody pierwsze i cztery wyróżnienia w pozostałych kategoriach. Nagrodami pierwszymi uhonorowano: Mikołaja Szrama (zestaw – "Historia pewnego budynku"), Andrzeja Fursa (praca – "Miasto Łódź") i Paulinę Jaśniak (praca – "Blasku brzask").

Praca "Niecodzienność dla oka" - Wyróżnienie w kategorii Reportaż dla Małgorzaty Bajerskiej / Fot. Mirosława Kasowska Z kolei wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Bajerska (zestaw – "Niecodzienność dla oka"), Łukasz Jaśniak (praca – "Kanał"), Anna Łągiewska (zestaw – "Podpatrzone") i Justyna Skotarczyk (praca – "Parawany"). Poza tym do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace 25 osób. Ich lista znajduje się na stronie www.bok.lodz.pl.

Na otwarcie pokonkursowej wystawy przybyło wielu gości / Fot. Mirosława Kasowska Konkurs Oblicza Łodzi już na trwałe wpisany jest w kulturalne życie miasta. Wzbudza też duże zainteresowanie nie tylko środowiska artystycznego, ale i dużej liczby mieszkańców, którzy na co dzień nie mają do czynienia ze sztuką. Jest bowiem inicjatywą dzięki której systematycznie powstaje dokumentacja przemian zachodzących w mieście.

Prace " Czerwony maluch" i "Jedenaście" autorstwa Witka Kurowskiego zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej / Fot. Mirosława Kasowska Wystawy pokonkursowe od lat cieszą się zainteresowaniem nie tylko publiczności, ale i krytyków. Zawsze stanowią obszerny zbiór fotogramów ukazujących współistniejące w Łodzi niemal na każdym kroku przeciwieństwa – piękno i brzydotę, architekturę zabytkową i nowoczesną, bogactwo i biedę, zastój i rozwój, dbałość i zaniedbanie. Wystawy te często prezentowane są podczas większych imprez np. w czasie trwania łódzkiego Festiwalu Dialogu Czterech Kultur czy Międzynarodowych Targów – Film Video Foto w Łodzi.

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej / Fot. Mirosława Kasowska Dzięki temu, że konkurs nie stawia ograniczeń tematycznych twórcy mogą swobodnie wybierać motywy, które chcą przedstawić. A dzięki temu, że konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących (z wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się fotografią) i w dodatku podzielony jest na dwie kategorie wiekowe (do i powyżej 19 lat) impreza daje szansę szerszego zaistnienia zarówno młodym talentom jak i osobom starszym dla których fotografia jest pasją a nie zawodem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Maciek, bardzo dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Udział w tym konkursie polecam. Ma markę.
Chociaż dziś nie piątek, to jednak się pochwalę. Moja praca została zakwalifikowana do wystawy. W powyższym materiale ją nieco widać. Jest pierwsza od góry na fotce zamieszczonej na samym dole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkiem ciekawe niektóre prace :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

yh miałam wysłać zdjęcia na ten konkurs, ale kurczę pieczone taki napięty grafik był, że się nie udało.. ale jeszcze nie jeden konkurs przede mną :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.