Facebook Google+ Twitter

Rozstrzygnięcie konkursu "Lato, lato zostań dłużej"

W sobotę w Bałuckim Ośrodku Kultury "Na Żubardzkiej" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Lato, lato zostań dłużej". Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

Jedne z prac konkursowych fot.P.DrzewieckiPlakat reklamujący konkurs fot.Piotr DrzewieckiKonkurs fotograficzny "Lato, lato zostań dłużej" już po raz szósty został zorganizowany przez Bałucki Ośrodek Kultury we współpracy z Łódzkim Towarzystwem Fotograficznym i Urzędem Miasta Łodzi.

– Konkurs ten ma za zadanie propagowanie idei fotografii wśród dzieci i młodzieży, ale do konkursu przyjmujemy też prace osób powyżej 18 lat i dla nich mamy osobną kategorię - mówi Marta Siedlecka - SidorKrzysztof Kurowski w rozmowie z uczestniczką konkursu fot.Piotr Drzewiecki - komisarz i organizator konkursu.

– Chcemy, by poprzez ten konkurs, jak to jest w tytule konkursu lato pozostało z nami dłużej i tak też stało się dzięki fotografiom uczestników w tym roku - mówił na rozpoczęcie ogłoszenia wyników Krzysztof Kurowski - sekretarz Wystawa prac Fot.Piotr Drzewieckizarządu Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wygłosił on także krótki wykład na temat fotografii, w których przedstawił kilkanaście wskazówek jak fotografować, by robić dobre zdjęcia. Zwrócił uwagę na zdjęcia zachodów słońca, budynków. Zachęcał uczestników, by fotografowali o każdej porze dnia i roku, bo zawsze możemy osiągnąć ciekawy efekt. Pokazywał także kilkanaście zdjęć obrazujących jego wykład.

Rozdanie nagród

Kolejną częścią spotkania "Na Żubardzkiej", zdecydowanie najprzyjemniejszą dla uczestników, byłoLaureaci konkursu fot.P.Drzewiecki wręczenie nagród. Ogólnie w konkursie wzięło udział 41 osób w dwóch Wystawa prac fot.P.Drzewieckikategoriach: 14-18 lat i powyżej 18 lat. Uczestnicy nadesłali 129 prac, z których jurorzy w składzie: Urszula Ratajczyk - artysta fotografik, Krzysztof Kurowski - sekretarz ŁTF-u i Janusz Raczkiewicz - scenarzysta, wybrali 14 zdjęć, które wyróżnili i nagrodzili.


W kategorii wiekowej 14-18 lat nagrody otrzymali za zestawy zdjęć: I miejsce – Paulina Szafrańska , II miejsce – Kamila Szpotańska , III miejsce – Paweł Bednarski . Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Krakowiak, Julita Ziółkowska, Vanessa Świgulska. Natomiast w kategorii powyżej 18 lat nagrody otrzymali: I miejsce – Krzysztof Firkowski za zestaw zdjęć, II miejsce – Aneta Świderska za zdjęcie „Stopa”, III miejsce – Beata Firkowska za zestaw zdjęć. Wyróżnieni w tej kategorii to: Marta Bryszewska, Przemysław Szymczak i Radosław Pijanowski. Wystawa prac fot.P.Drzewiecki

Wszyscy laureaci konkursu byli bardzo zadowoleni z otrzymanych nagród, a jurorzy zachęcali do ponownego wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.


Wystawa prac


Na koniec wszyscy zebrani udali się na krótki wernisaż, gdzie mogli obejrzeć nagrodzone prace, a ci, którym w tym roku nie udało się zdobyć żadnej nagrody ani wyróżnienia, mogli porozmawiać z jurorami konkursu o swoich zdjęciach i o ich ewentualnych poprawkach. Kolejny konkurs pt: „Lato, lato zostań dłużej” już za rok.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.