Facebook Google+ Twitter

Roztańczone Bollywood

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-29 09:20

Główna bohaterka, Dia, to instruktorka tańca. Pracuje w Nowym Jorku, dokąd przyjechała z Indii za ukochanym Amerykaninem. Na wieść o tym, że jej dawny nauczyciel jest już bardzo schorowany, Dia decyduje się na powrót do Indii. Wyrusza z córką w podróż na odległy kontynent azjatycki.

Okładka filmu / Fot. materiały dystrybutoraNiestety, na miejscu okazuje się, że jest już za późno – nauczyciel zmarł, nie doczekawszy przyjazdu dziewczyny. Zamiast tego na Dię spada niespodziewana odpowiedzialność – ma za zadanie przywrócić do życia zrujnowany obecnie teatr tańca „Anjanta”. To właśnie tam jako młoda dziewczyna święciła swoje triumfy, zanim porzuciła wszystko idąc za głosem miłości.

W filmie grają znane postaci kina hinduskiego takie jak Irfan Khan czy Madhuri Dixit. Krytycy podkreślali zwłaszcza znakomitą rolę Dixit wracającej po przerwie na ekrany: „ona udowadnia, że nie zgubiła nawet
uncji charyzmy na ekranie. Jej oślepiający uśmiech i zdolność, by ożywić zwykłą piosenkę i taniec wzmacniają jej dotychczasową dobrą reputację gwiazdy Bollywood” – pisał krytyk BBC. Ciekawą rolę zagrała też młoda aktorka Divya Putta znana z mniejszych ról w wprowadzanych na polski rynek filmach „Veer-Zaara” czy „Umrao Jaan” - kreująca w „Zatańcz ze mną” bardzo ciekawą postać.

Roztańczone i barwne kino z Bollwyood, szczególnie bliskie Polakom w dobie dominacji takich programów jak „You Can Dance czy „Taniec z gwiazdami”. Tu także spotkamy młodych tancerzy i gwiazdę, uczącą ich tańca.
„Aaja nachle/Zatańcz ze mną” to opowieść o miłości i perypetiach, które z niej wynikają. Nie jest to jednak wyłącznie film o miłości kobiety do mężczyzny, ale to także wspaniałe przedstawienie uczucia do sztuki, tanecznej pasji. Ale film nie koncentruje się tylko na tańcu – jak to często jest w kinie bollwyoodzkim porusza tematy odbiegające od kolorowego blichtru - szacunek dla starszych czy pokazanie, jak wiele znaczy dotrzymanie danego słowa.

Wiadomości24.pl są patronem wydania DVD filmu. Dystrybutorem wydania DVD jest Epelpol Entertainment.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.