Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32339 miejsce

„Roztańczone Przedszkolaki” w Zgierzu

We wtorek o godzinie 10 w Zgierzu w SDK „SEM” odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Formacji Tanecznych. Wystąpiły dzieci ze Zgierza, oraz Ozorkowa. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Zgierza - Jerzy Sokół.

Samba w wykonaniu zespołu Kolorowy Zawrót Głowy z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu / Fot. Paweł WężykOrganizatorem imprezy było Miejskie Przedszkole nr 15 w Zgierzu. Sala Spółdzielczego Domu Kultury „SEM” była wypełniona do ostatniego miejsca. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na pierwsze występy. Przedszkolaki ubrane w stroje taneczne, często wykonane przez rodziców, nie mogły doczekać się swojego pierwszego występu przed tak szeroką publicznością. Wbrew obawom maluchy nie miały tremy, wręcz przeciwnie widać było, że kochają taniec i są doskonale przygotowane. Na początek dzieci przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Comes” zaśpiewały piosenkę, w której zapraszały wszystkich do tańca. Zrobiły to z ogromnym entuzjazmem.

Po piosence na scenę wyszły prowadzące imprezę: panie Renata Knapińska i Anna Koźba. W tym momencie zabawa zaczęła się na dobre! Lambada w wykonaniu zespołu Topolinki / Fot. Paweł WężykNa scenie pojawiały się kolejno poszczególne zespoły: Kolorowy Zawrót Głowy (MP nr 2 w Zgierzu) i zatańczyli Sambę, Topolinki (MP nr 12 z Zgierzu) zaprezentowały się w lambadzie, Mini Baleriny (MP nr 13 w Zgierzu) - rock and roll, Plastelinki (MP nr 4 w Ozorkowie) – taniec dyskotekowy, dzieci z MP nr 15 przy muzyce Czajkowskiego zatańczyły balet „Jezioro Łabędzie”, był to występ pozakonkursowy, Tęczowa Czternastka (MP nr 14 w Zgierzu) – walc, tango zatańczyły Tęczowe Dzieci (MP nr 1 w Ozorkowie), cha chę zespół Cziki Czak (MP nr 8 w Zgierzu), oraz Twis-ta Wesołe Nutki (MP nr 15 w Zgierzu. Każdy występ był mocno oklaskiwany a dzieci wracały ze sceny szczęśliwe. Rodzice dumni i wzruszeni kręcili filmy i fotografowali pociechy.

Tak kończy się taniec Twist w wykonaniu zespołu Wesołe Nutki z MP nr 15 w Zgierzu, na zdjęciu Roksana Lewandowska / Fot. Paweł WężykKażdy dzieciak zasłużył na słowa uznania, a mnie najbardziej zachwyciły maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Zgierzu, które zatańczyły rock and rolla. Taniec miał bardzo trudną, jak na wiek tańczących (kilka lat) choreografię, były w nim nawet elementy kaskaderskie! Bo jak inaczej nazwać figurę w której partner podrzuca swoją partnerkę na biodra? Maluchy wykazały się niebywałą zręcznością i siłą. Wielkie brawa!

Jury, w którym funkcję przewodniczącego pełnił prezydent miasta Zgierza miało ciężki orzech do zgryzienia. Jak w tym gronie wytypować zwycięzcę? - Jest mi niezmiernie miło, że miałem okazję oglądać poszczególne tańce - mówił Jerzy Sokół - każdy taniec był piękny, spontaniczny i myślę, że wywoła dobrą pogodę w nadchodzącym weekendzie majowym, w którym dzieci wraz z rodzicami będą mogły spędzić miło i sympatycznie czas, czego serdecznie życzę.

Jury bardzo długo obradowało, ale podjęło decyzję jednoznaczną i ostateczną: wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce. Gratulacje! Później było już to co dzieci lubią najbardziej. Gratulacje, nagrody, a także uścisk dłoni prezydenta. Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom, nauczycielkom, organizatorom serdecznie gratulujemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nieustannie zadziwia mnie licznik odwiedzin, jego ustawienia, funkcjonowanie i ... sens istnienia :) :)
KILKANAŚCIE GODZIN TEMU, rozpoczynając czytanie tekstu były cztery odsłony. Nadal są cztery, wychodzi na to ,że jestem zerem :)
Pawle, jak zwykle plus za tekst informacyjno-obywatelski

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dziękuję za prognozę pogody na majowy weekend. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.