Facebook Google+ Twitter

Rozum – nim się kieruję...

Polityka każdego państwa to zjawisko wielowymiarowe. Poznanie polityki jest w szczególny sposób samopoznaniem. Istnieje wiele koncepcji, teorii, sposobów analizowania i interpretowania politycznej sfery życia społecznego.

Zatem według jakich zasad powinna być prowadzona polityka państwa. Z pewnością pierwszoplanowe postacie na scenie politycznej to równość, wolność, sprawiedliwość. Lecz, jeśli w polityce, a raczej w ludziach sprawujących władzę nie będzie rozumnego myślenia - to wówczas te "symbole" polityczne nie ujrzą światła dziennego. Bowiem wystarczy chwila, aby w człowieku uśpić rozum, a zbudzić demony. Wówczas dzieją się rzeczy "nie z tej ziemi". Politycy wykrzykują hasła wobec przeciwników: "kłamca" - "bandyta" - "kołtun". Społeczeństwu obiecują most, nawet tam, gdzie nie płynie rzeka. Przekraczając w ten sposób wszelkie normy przyzwoitości.

Rozum – to jest główna zasad wedle której powinna być prowadzona polityka państwa. Dlaczego jednak żadna z partii politycznych nie przyjęła, jako głównego - hasła wyborczego: „Rozum – nim się kieruję”. Wówczas sukces wyborczy z pewnością byłby murowany. Cóż, widocznie ciekawsze przesłanie niosą hasła, mające charakter często wręcz populistyczny. Jednak zdaniem specjalistów od marketingu politycznego, gwarantujące zwycięstwo. Ważne, aby zapewnić ludziom: równość, wolność i sprawiedliwość.

Gdzie w tym wszystkim rozum? Jak mawiał Kubuś Puchatek - "Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już". Oby po wyborach polska polityka reprezentowana była przez tych pierwszych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.