Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4793 miejsce

Rozwiązanie zmniejszające koszty eksploatacji samochodów

Ceny benzyny i oleju napędowego coraz bardziej zbliżają się do magicznego progu 6 PLN za litr. Chociaż każde podwyżki przeplatane są krótkimi okresami stabilizacji, osiągnięcie wspomnianej powyżej ceny jest tylko kwestią czasu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców szuka sposobów pozwalających na obniżenie kosztów codziennej eksploatacji samochodów.

Firma Green Power od prawie dwóch lat oferuje swoim klientom innowacyjne systemy, będące odpowiedzią na wspomniane powyżej problemy. Wpierw były to instalacje wodorowe, które mogły być montowane w samochodach zmniejszając i racjonalizując koszty paliwa. Teraz pojawiło się kolejne rozwiązanie, które powoli wypiera generatory wodoru - systemy zimnej pary wodnej.

Działanie systemu
Istota działania urządzenia polega na zastosowaniu zimnej pary wodnej, która w połączeniu z gorącą komorą spalania silnika powoduje gwałtowne zwiększenie objętości cząstek wody. Para dostarczona do silnika spalinowego poprawia jego sprawność, tym samym powodując większą kompresję (moc) i spadek zapotrzebowania na paliwo właściwe. Maksymalna oszczędność paliwa zasadniczego - z baku - może sięgać nawet 50%.

Zalety systemu
Dzięki zastosowaniu zimnej a nie gorącej pary wodnej, efekt kompresji – a co za tym idzie oszczędności paliwa – jest wyższy. Spalanie odbywa się w niższych temperaturach, przez co trwa ono dłużej i jest bardziej dokładne. Ta zwiększona efektywność spalania paliwa wpływa na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia spalin, co bezpośrednio wiąże się z minimalizacją ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

System zimnej pary wodnej jest łatwy w montażu i dostosowany do napięć 12/24/230 V. W przypadku awarii pompy paliwa może zastąpić pompę i zasilać silnik. Nie potrzebuje specjalistycznego sterowania w postaci różnych czujników czy regulatorów, i pobiera jedynie 100 W energii elektrycznej. Jest to o połowę mniej niż wspomniane wyżej generatory wodorowe, przy czym ich efektywność jest bardzo zbliżona.

System wyróżnia się spośród podobnych urządzeń – także w porównaniu z instalacjami wodorowymi – brakiem wodoru w produktach spalania. Działanie tego urządzenia jest bardziej ekologiczne i w 100% bezpieczne. Możliwość stosowania zwykłej wody z kranu lub nawet wody deszczowej, czyni użytkowanie systemów pary wodnej banalnie prostym i prawie bezkosztowym.

System zimnej pary wodnej jest technologią opatentowaną pod numerem PL 394083 i chronioną prawnie. Jest ona wyłączną własnością firmy Green Power. Firma posiada także świadectwo zgodności CE na działanie systemów zimnej pary wodnej, a kazdemu klientowi kupującemu urządzenie udziela 12-miesięcznej gwarancji producenta. Dzięki licznym przedstawicielom regionalnym na terenie całej Polski, klienci firmy Green Power mają gwarancję profesjonalnego doradztwa, obsługi i montażu.

*****
Więcej informacji: http://generatorywodoru.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co do zmniejszenia spalania w samochodzie poprzez podanie zimnej pary( mgły) do silnika, to wg mnie wielka ściema. Mówię to dlatego, że sam zrobiłem takie doświadczenie z podawaniem mgły z generatora mgły o wydajności 0.5 l / 100 km i efekt był odwrotny, zamiast palić mniej, auto paliło mi o 0.5 l więcej,a zimną parę podawałem pomiędzy filtrem powietrza a turbinę.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.