Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4512 miejsce

Rozwiązłe życie małp bonobo

Kto by pomyślał, że po rewolucji seksualnej w latach 60., dzięki której rozmnażanie przestało być traktowane jako temat tabu, okaże się, że ludziom jeszcze dużo brakuje i to nie do byle kogo, bo do małp zwanych bonobo.

Małpka bonobo / Fot. Kabir Bakie at the Cincinnati Zoo May 2005Te niepokorne zwierzątka, które odstają od ziemi na kilka centymetrów, okazują się niezwykle rozwiązłe i wyrafinowane w seksie. Ich cała struktura społeczna oparta jest na wspólnym doznawaniu przyjemności. Dzięki temu nie mamy w ich przypadku do czynienia z przemocą, a jakiekolwiek konflikty są szybko rozwiązywane przez międzyosobniczy, niemal masowy seks. Tworzy się partnerski układ, którym zbliża grupę i powoduje jej zacieśnienie.

Nie ma różnicy czy się witają, czy się godzą niemal w każdej sytuacji towarzyszy im akt seksualny. Samice są w stanie nawet "użyczyć" swoich wdzięków samcom w zamian za pożywienie. Wszystkie te sytuacje zachodzą nie tylko między osobnikami obcymi sobie, ale także spokrewnionymi.

Same techniki doznawania przyjemności są zbliżone do tych używanych przez ludzi, korzystają one m.in. z języków podczas całowania, uprawiają seks oralny, kopulują twarzą w twarz, masują sobie nawzajem miejsca intymne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ryszard Byrka
  • Ryszard Byrka
  • 26.12.2011 09:24

To epoka niewolnictwa i patriarchalizm z nią związany dokonały tych drakońskich, anty-erotycznych restrykcji w naszej kulturze. Z jednej strony mamy wymaganie monogamii, by móc ściśle określać kto pochodzi z "prawego łoża", istotne dla jednoznacznego stwierdzenia, kto należy do uprzywilejowanej garstki właścicieli, a kto jest niewolnikiem, z drugiej zaś - upośledzanie rozwoju kobiet poprzez blokowanie najintensywniejszej, młodzieńczej fazy rozwojowej, pozbawiając je prorozwojowej prostaglandyny PGF2[alfa], izolując od ciepła miłosnego dotyku i pieszczot, co silnie zaburza ich rozwój fizyczny (brak, warunkowanej tą prostaglandyną, jędrności ciała prowadzi do otyłości) i hamuje rozwój umysłowy (bo energia, radość życia i ciekawość świata są też efektami PGF2[alfa]), by umacniać dominację samców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
OK
  • OK
  • 07.04.2011 20:33

Na ostatnie pytanie, ktore w założeniu miało być retoryczne, odpowiedź ciśnie się sama po przeczytaniu tekstu. Nie wiem czy byłyby nam znane wymianione przywary, ale bylibyśmy na wymarciu, jak bonobo teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwali to - szalonymi latami kawalerskimi - teraz jako poważny mąż i ojciec nie mogę być małpką

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2007 10:16

"Jak pięknie było być małpką bonobo :)" - z tego wynikaloby, ze byles nia kiedys? :-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak pięknie było być małpką bonobo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa perełka ten tekst. Plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam z zainteresowaniem i choś na chwilę zapomniałam o problemach+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.