Facebook Google+ Twitter

„Rozwijaj się z Nami” - warsztaty dziennikarskie w Lublinie

Od 10 do 12 marca w Lublinie odbędą się IV Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskiej. Podczas tegorocznej edycji warsztaty poprowadzą m.in.: Maciej Orłoś(TVP), Marcin Rosłoń (Canal+), a także Konrad Piasecki (RMF FM).

Warsztaty dziennikarskieOrganizowane w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie to impreza cykliczna, organizowana od 2009 roku. Wydarzenie skierowane jest do osób, które wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem, jak i ludzi pragnących spotkać się ze znanymi osobowościami, reprezentującymi wysoki poziom sztuki dziennikarskiej.

Przez trzy dni uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję szlifowania swojego warsztatu dziennikarskiego u znanych w kraju i regionie dziennikarzy.
Głównym założeniem warsztatów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie jest umożliwienie debiutującym dziennikarzom nabycia oraz doskonalenia umiejętności związanych z profesją dziennikarza.
Organizatorzy pragną, by wiedza, jaką zdobędą uczestnicy, pomogła im w dostosowaniu się do ogólnych potrzeb rynku medialnego.

IV edycję Ogólnopolskich Warsztatów Dziennikarskich rozpocznie spotkanie z dziennikarzem i publicystą tygodnika "Newsweek" Andrzejem Stankiewiczem. Dziennikarz w 2007 roku otrzymał nagrodę od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikację w Rzeczpospolitej pt. "Sieroty po generale". Oprócz pracy w Newsweeku redaktor Andrzej Stankiewicz jest częstym gościem programów i serwisów informacyjnych, w których komentuje najważniejsze wydarzenia polityczne z kraju i ze świata. Jego aktywność, rzetelność i przeprowadzanie trafnych analiz politycznych zaowocowała nagrodą w plebiscycie Mediatory, w kategorii "Nawigator 2011" - nagroda przyznawana przez studentów z całej Polski dla publicysty.

Temat spotkania z Andrzejem Stankiewiczem: „Warsztat publicysty politycznego".

Po spotkaniu z redaktorem Stankiewiczem odbędzie się spotkanie z dziennikarką Telewizji Polskiej Grażyną Stankiewicz. Redaktor Stankiewicz zajmuje się głównie filmami dokumentalnymi i reportażami. Swoje prace filmowe i fotograficzne prezentowała na wielu festiwalach. Grażyna Stankiewicz jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Sztuki za esej o Sądzie Ostatecznym Hansa Memlinga, a także laureatką konkursu na dofinansowanie produkcji filmu dokumentalnego o Marcinie Różyckim przez Lubelski fundusz Filmowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.