Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3634 miejsce

"Rozwijamy Pasje" - projekt realizowany w białostockiej szkole

Rusza unijny projekt „Rozwijamy Pasje”, który przez dwa lata będzie realizowany w Zespole Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”. Jego celem jest kompleksowe wsparcie rozwoju uczniów i poprawa warunków nauczania w placówce.

 / Fot. zss / Fot. zssProjekt skierowany jest do wszystkich uczniów gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Społecznych, do oraz do 25 nauczycielek i nauczycieli prowadzących zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i przedmiotów z wykorzystaniem narzędzi TIK (technologii informacyjnych i komunikacyjnych) .
- Po spotkaniu z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego, dotyczącym wykorzystania środków unijnych na cele edukacyjne, postanowiliśmy skorzystać z możliwości zwiększenia atrakcyjności zajęć dydaktycznych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych poprzez dodatkowe zajęcia oraz wyposażenie odpowiednich pracowni – mówi Agata Baczewska, koordynator projektu. - Chcemy przez to zwiększyć liczbę uczniów, zainteresowanych kierunkami przyrodniczymi, ścisłymi i technicznymi i poszerzyć możliwości kształcenia na poziomie rozszerzonym poprzez praktykę. Zaplanowaliśmy w związku z tym zajęcia prowadzone metodą eksperymentu.
Projekt będzie realizowany na kilku płaszczyznach. Jeden z elementów to zakup wyposażenia pracowni matematycznej, biologicznej, chemicznej, geograficznej oraz wyposażenia w narzędzia TIK.
- Ogłosiliśmy już przetargi na zakup m.in. urządzeń, potrzebnych do przeprowadzania eksperymentów, gier logicznych i programu Cabrii, wspomagającego nauczanie geometrii i elementów fizyki – wymienia Agata Baczewska. - Z kolei w ramach wsparcia nowych metod nauczania, nauczyciele przejdą szkolenia, dotyczące m.in. metody eksperymentu, a także wykorzystania tablic interaktywnych, programów: Cabrii, Kurs C++, Chmura w Google czy Geogebry - na poziomie zaawansowanym.
Równolegle będzie realizowane wsparcie uczniów, czyli warsztaty, wspierające postawę przedsiębiorczą, kreatywną, inicjatywną i innowacyjną u wszystkich uczniów gimnazjum i liceum. Zajęci właśnie ruszyły- pierwsze to m.in. „Matematyka dla Wszystkich”, czy „Kreatywny Inżynier”.
Kolejny obszar to działania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich uczniów ostatnich klas gimnazjum i liceum.
- Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych doradców zawodowych, posiadających niezbędne uprawnienia wynikające z m.in. z ustawy o promocji zatrudnienia, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych do badania kompetencji zawodowych - dodaje Agata Baczewska.
Uwieńczeniem tych spotkań będzie wypracowanie indywidualnych planów edukacyjno-zawodowych dla uczestników.
- Każdy projekt unijny to same zalety dla szkoły – ocenia Ewa Drozdowska, dyrektorka Zespołu Szkół przy Fabrycznej. - Oczywiste jest wsparcie finansowe, które przekłada się na dodatkowe zajęcia dla uczniów, ciekawe szkolenia dla nauczycieli i nowy sprzęt dla szkoły, ale nie do przecenienia jest mobilizacja, wyzwanie organizacyjne i logistyczne, pobudzenie ciekawości, wzrost motywacji do działania wszystkich stron uczestniczących w projekcie, czyli uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że satysfakcja z tego projektu również będzie udziałem jego wszystkich uczestników
Projekt jest realizowany w ramach działania Kształcenie i edukacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.