Facebook Google+ Twitter

Rozwiń zainteresowania z radomszczańskimi harcerzami

"Inkubator Zainteresowań" to najnowsza inicjatywa harcerzy z Hufca ZHP Radomsko. Skierowana jest ona nie tylko dla członków ZHP, bo w różnego rodzaju zajęciach mogą brać udział także osoby niezrzeszone.

 / Fot. Plakat programu"Język angielski dla najmłodszych" to propozycja dla osób w wieku 6-10 lat. Nauka polega m.in. na wykorzystaniu multimediów i programów dla dzieci w wieku przedszkolnym.

"Wieczorki z językiem angielskim" przeznaczone są dla nieco starszych osób. W tym przypadku stawia się na praktykę. Metodami będą konserwatoria, a także projekcje angielskich filmów. Zajęcia mają za zadania uzupełnić wiedzę szkolną.

Program "Warsztatów teatralnych" obejmuje ćwiczenia dykcji, etiudy teatralne, ćwiczenia i zabawy pobudzające wyobraźnię, naukę poprawnej interpretacji tekstów literackich a także próby do spektakli. W tych zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w każdym wieku, w dwóch grupach - 7–12 lat i powyżej 13.

Podczas "Warsztatów plastycznych" uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi. Efektem prowadzonych zajęć będzie przygotowanie wystawy prac w radomszczańskich instytucjach kulturalnych. Dzięki różnym formom artystycznego wyrazu młodzież będzie miała okazję do lepszego poznania samych siebie, swoich możliwości, wyrażenia własnych uczuć i emocji.

Ciekawie zapowiadają się także "Warsztaty muzyczne". Będą one obejmowały naukę oraz doskonalenie umiejętności gry na różnych instrumentach muzycznych, m.in. na gitarze i bębnach. Efektem prowadzonych warsztatów będzie przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu przygotowanego podczas trwania "Warsztatów teatralnych".

"Szkolenie dla młodych kierowców" to propozycja zajęć prowadzonych wspólnie ze służbami mundurowymi (Komendą Powiatową Policji w Radomsku). Na zajęciach młodzież zostanie zapoznana ze zmianami przepisów w zakresie ruchu drogowego, popularyzowane będą bezpieczne zachowania na drodze, wskazane skutki niebezpiecznego stylu kierowania pojazdami. Odbędzie się również część praktyczna - doskonalenie umiejętności z zakresu prowadzenia pojazdami mechanicznymi (w tym omówienie błędów, które utrudniają bezpieczne kierowanie, wskazanie sposobów ich korygowania itp).

W ramach Inkubatora Zainteresowań będzie można także nauczyć się podstaw francuskiego na zajęciach pod tytułem "Język francuski dla każdego". Rosnąca popularność tego języka wskazuje na to, że zajęcia będą cieszyły się dużym powodzeniem.

Zajęcia odbywać się będą aż do grudnia 2011 roku, przede wszystkim w siedzibie radomszczańskiego hufca przy ul. Bugaj 3, we wtorkowe, środowe i piątkowe popołudnia. Udział w nich jest bezpłatny. Zgłaszać się można pod nr tel. 44 683 24 66 lub wysyłając maila na adres radomsko@zhp.pl. Odpowiedzi na nurtujące pytania uzyskać można także bezpośrednio w hufcu.

Prowadzącymi są specjaliści w swoich dziedzinach - nauczyciele, specjalistyczni instruktorzy, służby mundurowe, a koordynatorem całego programu - Marta Michalczyk.

Projekt jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Radomska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.