Facebook Google+ Twitter

Rozwód w 30 dni? Ruch Palikota planuje rewolucję w rozwodach

Ruch Palikota proponuje nowy projekt zmian w prawie o aktach stanu cywilnego oraz kodeksie rodzinnym. Nowe założenia mają na celu odciążenie sądów z obowiązku rozpatrywania spraw rozwodowych i rezygnację z długotrwałych procesów rozwodowych

Anillos de Matrimonio, Aros de Matrimonio / Fot. Musaromana/Wikipedia Creative CommonsCzy to koniec długich rozpraw sądowych? Być może tak, jeśli projekt ustawy proponowany przez Ruch Palikota wejdzie w życie.

Nowe założenia do ustawy sugerowane przez Janusza Palikota sprawić mogą, że małżonkowie będą mogli uzyskać rozwód szybciej i sprawniej niż do tej pory, na podstawie oświadczenia złożonego w Urzędzie stanu Cywilnego.

Takie rozwiązanie odciąży sądy od spraw rozwodowych, które i tak są zawalone masą dużo ważniejszych spraw.

Poseł Ruchu Palikota - Łukasz Krupa, poinformował PAP, że według proponowanego projektu, rozwiązanie małżeństwa następowałoby po 30 dniach od złożenia wniosku przez małżonków. Oczywiście warunek jest taki, że w ciągu tych 30 dni żadna ze stron się nie wycofa. Jak zaznacza poseł Ł. Krupa - ten 30 dniowy termin, w którym małżonkowie mogą zmienić zdanie i wycofać się z podjętych decyzji, ma na celu uchronienie osób przed podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji.

Jeśli w wyznaczonym czasie żadna ze stron nie wycofa się, oświadczenie stałoby się prawomocne, a Urząd Stanu Cywilnego wydawałby odpowiedni dokument - akt rozwiązania małżeństwa, a to wszystko bez angażowania sądu.

To rozwiązanie jednak jest możliwe tylko w przypadku małżeństw, które nie posiadają małoletnich dzieci, ponieważ w przeciwnym wypadku sprawa staje się bardziej skomplikowana.

Przedstawiciele partii Ruchu Palikota przekonani są, że wprowadzenie takiej zmiany w prawie o aktach stanu cywilnego, odciąży sądy rodzinne i znacznie usprawni ich pracę.

Projekt zmian w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym jest już przygotowany i ma zostać przedstawiony w najbliższym czasie informuje Dziennik.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jesli to by weszło w życie wiele osób bawiło by się małżeństwem i dla zabawy , rozrywki zawierali by małżeństwa na miesiąc. W wielu wypadkach druga strona podpisywała by zgode na rozwód pod przymusem albo szantażem pod wieloma przyczynami. Wiele małżeństw były by aby otrzymać obywatelstwo Polskie. A co z małżeństwami bezdzietnymi które dorobiły się majątku a wszystko jest zapisane na jedną ze stron. Jesli to by weszło w życie , to i automatycznie ślub powinien być zawarty na piśmie w domu i wysłany pocztą do Stanu Cywilnego, bo po co tyle ceregeli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 31.05.2012 21:46

Pomysł Palikota księżycowy,ale co homoseksualistami ??? Strzał w piętę ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że nie uzgodniono pomysłu z palestrą. Kto i w jaki sposób zrekompensuje straty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Geniusz Karpat Słoneczko Peru Najwyższy Przywódca to przy Januszu Palikocie ZERA. On jeden został dotknięty przez ISTOTĘ Pozaziemską galaktycznym geniuszem. Już wszak zlikwidował bezrobocie budując fabryki/ fujarek grających tango aby wyprowadzić Tuska I Kaczyńskiego z bytu politycznego/. Teraz w 30 dni rozwiedzie ludzi. W 15 dni zmieni ludziom płeć. W 10 dni pary homoseksualne dostaną dzieci na wychowanie. W 5 dni zdecyduje którzy emeryci mogą jeszcze żyć. Na koniec w jeden dzień tak upragniony Wyjedzie z Polski i przestanie dostarczać nam rozrywki ach te wibratory penisy gumowe świńskie ryje, małpki, maryśka z fajki wodnej co nam zostanie . JANUSZ ach Janusz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popatrzmy na to od innej strony - czy do tej pory władze w Polsce w ogóle chociaż poruszały takie tematy? Zrobiły cokolwiek z przepisami żeby żyło się nam lepiej? Z mojego punktu widzenia, to część jest teraz gorszych niż były za PRL i są na pewno bardziej antyobywatelskie niż np w Niemczech. Chociażby obowiązek płacenia OC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się ludziska pobierają, to katolicy mówią, że to nie ich zasługa. To Bóg ich łączy! Jak chcą się rozejść, to już człowiek chce rozłączać, to co Bóg złączył.

Przecież te cywilne rytuały są pokłosiem powyższego pokrętnego myślenia.

Palikot ma dużo świetnych pomysłów, tylko że pomysłami one jak na razie pozostają. Wszystkie autorskie pomysły RP są tylko bajaniem. Palikot przypomina takiego małego zajączka, który wygraża niedźwiedziowi... Bez konsekwencji w realizacji tych gróźb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny, sprawdzony tu i ówdzie pomysł.
Jeśli rozwód niekontrolowany szkodzi dzieciom - potrzebny jest "organ" państwa.
Jeśli zdarza się konieczność formalnego potwierdzenia klęski małżeństwa - oczywiście tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł. Wreszcie była by równowaga - żeby się pobrać wystarczy chęć dwóch osób, a żeby się rozejść potrzebna jest zgoda sądu. A niby czemu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.