Facebook Google+ Twitter

Rozwój agencji pracy

W 2011 roku niemiecki rynek pracy zostanie otwarty na pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej. Już dzisiaj agencje pośredniczące w zatrudnianiu przygotowują się na ten moment.

Największa holenderska firma zajmująca się międzynarodowym pośrednictwem pracy, mająca swoją siedzibę na Europę Środkowo-Wschodnią w Polsce we Wrocławiu - OTTO Work Force - rozpoczęła przygotowania od przejęcia niemieckiej części, borykającego się z problemami, pośrednika pracy Olympia Flexgroup AG.

Olympia Niemcy posiada dużą ilość oddziałów oraz liczną bazę klientów. W roku 2008 firma osiągnęła obroty w wysokości 63 milionów euro, każdego tygodnia wysyłając do pracy ok. 2200 pracowników tymczasowych. W roku 2010 planowane obroty mają sięgnąć 45 milionów euro. Wcześniej, w lutym 2010, nastąpiło przejęcie przez OTTO Work Force polskiego oddziału Olympia Flexgroup AG.

Olympia Niemcy dysponuje siecią 32 oddziałów, z czego 14 znajduje się w landzie Nadrenia Północna Westfalia. Siedziba główna mieści się w Dusseldorfie. 60 proc. pracowników tymczasowych kierowanych jest do prac w branży logistycznej i przemysłowej, 40 proc. natomiast na stanowiska administracyjne. Firma zachowa swoją odrębność i będzie działać pod własną nazwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.