Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11878 miejsce

Rozwój komunikacji internetowej w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-02 18:24

Komunikacja przez internet rozwija się. Kiedy w Polsce powstał pierwszy program do komunikacji internetowej - znano 4 emotikony. Dziś technika poszła daleko do przodu

Kiedy zaczęto podłączać internet w Polsce nie było jeszcze czata. Na internetowe spotkania osób z całego kraju pozwalał program mIRC. Wtedy można było jedynie używać tekstu, znano też tylko 4 emotikony - :) , :( , :P , :D . Nie przypominam sobie, aby ktoś używał innych. Z upływem czasu technika mocno rozwinęła się. Łącza internetowe były coraz szybsze, dzięki czemu możliwości komunikacji było coraz więcej. Przy polskich portalach zaczęły pojawiać się czaty.

W Polsce pojawiły się również komunikatory internetowe. Między innymi program Skype, dzięki któremu można było rozmawiać przez mikrofon, a w późniejszej wersji posiadacze kamer mogli prowadzić wideo-rozmowy.
Nowe możliwości szybko zaczęły pojawiać się także na czatach. Oprócz rozmów tekstowych, portale zaczęły oferować możliwość udostępniania obrazu. Dziś czat Onetu jest najpopularniejszy wśród posiadaczy kamerek. Jest nawet specjalny program do nadawania obrazu, który posiada gotową listę wszystkich osób aktualnie nadających. Można podglądać 4 kamerki jednocześnie.

Jeszcze dalej poszedł nowy serwis internetowy - www.spikeria.pl. Tutaj oprócz czatowania i pokazywania się innym, można prowadzić rozmowy głosowe. Nie tylko prywatnie, ale też ze wszystkimi na kanale. Z jednej strony prowadzone są miłe rozmowy i dyskusje (każdy chętny ma 90 sekund na wypowiedź). Zdarza się też, że zamiast rozmów leci muzyka, którą serwują innym internauci.

To rozwiązanie wykorzystuje od dawna komunikator Yahoo. Wbudowany w program czat działa identycznie z tym, że nie ma ograniczeń w mówieniu. Mówi ten, kto ma mikrofon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

<lol>

Komentarz został ukrytyrozwiń

<lol>

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.02.2009 19:56

1. Pokasowaliście komentarze, przeedytowaliście artykuł... Tylko jaki to ma sens? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.02.2009 18:24

Pozwolę sobie zauważyć, że przytoczona relacja z chatu Spikeria.pl jest mocno subiektywną i ograniczoną opinią. Być może reportera interesowały tylko te pokoje, gdzie faktycznie zdarza się zaobserwować potyczki słowne młodzieży. Dla pełnej opinii, polecam przysłuchanie się także innym pokojom, na których poruszane są przeróżne tematy i odbywają się konstruktywne dyskusje, w których sama niejednokrotnie uczestniczyłam. W przeciwnym razie opinia pozostaje opinią, a nie pełnowartościowym i obiektywnym artykułem reportera. Forma komentarza przede mną może pozostawia wiele do życzenia, niemniej prawdą jest, że zgodnie z regulaminem nikt nie ma prawa nagrywać użytkowników Spikeria.pl, ani wykorzystywać tych nagrań, jak to zostało uczynione tutaj. Brak profesjonalizmu. Pozdrawiam ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.