Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4005 miejsce

Rozwój współczesnej medycyny. I przyczyny jej kryzysu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-25 22:12

Nie chodzi tutaj o proces pokazowy współczesnej medycyny, ale pozwólmy sobie zadać pytanie: "W jakim stopniu faktycznie, rozwój współczesnej medycyny decyduje o poziomie zdrowia, a nawet szczęścia jednostki i całej ludzkości".

 / Fot. EPA/REHAN KHANWspółczesna medycyna staje się coraz bardziej nowoczesna i coraz bardziej skomplikowana. Pojawia się coraz więcej leków i lekarzy. Operacje są coraz bardziej zaawansowane i urządzenia używane do tych operacji, są przedmiotem procesu ciągłego doskonalenia.

Nasuwa się tylko pytanie, czy ludzkość stała się przez to zdrowsza i szczęśliwsza? Bo przecież medycyna po to powstała: żeby ludzi uzdrawiać i uszczęśliwiać.

Pomimo wszystkich kolosalnych osiągnięć, współczesna medycyna doświadcza najgłębszy kryzys wszech czasów. Niestety, medycyna przestała być sztuką, i zamieniła się w sumę różnego rodzaju technologii powiązanych z bardzo potężnie działającym biznesem rozbudowanym we wszystkich dziedzinach związanych ze zdrowiem człowieka.

Kluczowymi postaciami tego biznesu nie są lekarze, ale przede wszystkim inżynierowie i technicy procesów, w białych, szarych lub zielonych fartuchach tacy jak: Terapeuta, Farmaceuta, Aptekarz i Chirurg.

Organizując swego rodzaju linię produkcyjną, medycyna kieruje nas od terapeuty do aptekarza i z powrotem ponownie do terapeuty dalej, który natychmiast wysyła nas z powrotem do apteki ... i tak aż do momentu, w którym ktoś wyjaśnia nam metalicznym głosem, że wszystkie możliwości terapeutyczne zostały wyczerpane, i że potrzebny jest radykalny zabieg operacyjny i to bezzwłocznie... Ale co to znaczy radykalny zabieg?

To, że życie ludzkie ratujemy za cenę określonej niepełnosprawności lub inwalidztwa?. Ciało człowieka niestety nie ma zbędnych części zamiennych. Wszystko, co człowiek ma, kiedy przychodzi na świat, jest mu niezbędne do życia. Człowiek nie jest kawałkiem mięsa, ani też jakimś produktem schodzącym z linii produkcyjnej, który podlega "naprawie" którą się wykonuje po zatwierdzeniu schematów działania ustalonych raz na zawsze przez olbrzymie firmy farmaceutyczne za zgodą rządów!

Tony medykamentów, z których każdy z osobna ma bardzo dużo przeciwwskazań i skutków ubocznych! Sztuczne organy i protezy ... Koncepcja In-vitro ... Klonowanie ...

Jak daleko wszystko to odbiega od tego, co mówili Hipokrates, Awicenna, Vesalius, Paracelsus, Celsus, Nostradamus, Galena i inni ojcowie medycyny?

"Trzy lekarstwa ma lekarz: słowo, ogień i nóż... Przede wszystkim trzeba duszę każdego chorego wyleczyć słowem, a dopiero potem kiedy będzie to konieczne użyć ognia i noża... Niech jedzenie będzie waszym lekarstwem a ziemia i słońce waszym lekarzem "- powiedział Hyppokratus.
(Stanisław Surdel)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.