Facebook Google+ Twitter

"Różyczka" Kidawy-Błońskiego w kinach w marcu przyszłego roku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-30 22:34

Najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego trafi do kin 12 marca 2010 r. Burzliwe lata 60. jako tło zdarzeń, romans połączony z polityczną intrygą i doskonała obsada gwarantują obraz na najwyższym poziomie.

 / Fot. Monolith - mat.prasowe12 marca 2010 r. do kin w całej Polsce trafi najnowszy film Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, zrealizowany we współpracy z Monolith Films pt. "Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Ta zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść, rozgrywająca się w burzliwych latach 60., pokazuje niebezpieczną grę uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem. Bohaterów uwikłanych w sieć groźnych namiętności stworzyli na ekranie
wybitni aktorzy: Robert Więckiewicz, Andrzej Seweryn i Magdalena Boczarska. W obsadzie najnowszej realizacji reżysera "Skazanego na bluesa" znalazły się także tak cenione nazwiska jak: Grażyna Szapołowska, Jan Frycz, Jacek Braciak, Krzysztof Globisz.

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista wkrótce poślubia atrakcyjną "dziewczynę znikąd". Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.