Facebook Google+ Twitter

RPO: Najwyższy czas na zmiany w sposobie głosowania!

Wiadomości24.pl rozmawiają z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski wiele razy sugerował wprowadzenie zmian w systemie wyborów w Polsce. Ale w tym roku, pierwszy raz od osiemnastu lat, ponad połowa uprawnionych do głosowania stanęła przed urnami. Niektórzy aby oddać głos czekali nawet cztery godziny.

http://www.rpo.gov.pl/ / Fot. screenBrak wystarczającej liczby kart do głosowania sparaliżował pracę niektórych okręgów wyborczych oraz przedłużenie ciszy wyborczej niemal do godziny 23. Wierząc, że frekwencja podczas wyborów i ewentualnego referendum zachowa tendencję wzrostową, należy usprawnić jeden z najważniejszych elementów demokratycznego życia w kraju oraz za jego granicami.

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski w rozmowie z nami przypomniał przedstawione przez niego alternatywy form głosowania. Mogłyby usprawnić obecny system i pomóc obywatelom, którzy obecnie nie są w stanie wykorzystać swojego głosu ani spełnić obywatelskiego obowiązku. Do takich osób należeć mogą osoby niepełnosprawne, obłożnie chore, niewidome lub wszyscy, którzy mieszkając, pracując lub studiując z dala od rodzinnych domów nie są w stanie otrzymać dokumentów uprawniających do głosowania w wybranych okręgach wyborczych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.