Facebook Google+ Twitter

RPO stanie przed sądem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 07:27

Dwaj znani adwokaci chcą, by Sejm uchylił immunitet rzecznikowi praw obywatelskich - ujawnia "Rzeczpospolita". Mecenasi Jacek Brydak i Marcin Ziembiński twierdzą bowiem, że Janusz Kochanowski ich obraził. Jeszcze w tym tygodniu prawnicy mają wysłać do Sejmu wniosek w tej sprawie.

Jak podaje dziennik, adwokaci wytoczyli już rzecznikowi sprawę karną o zniesławienie. Domagają się przeprosin za nazwanie ich w artykule prasowym z 2005 roku "czarnymi owcami" palestry. Kochanowski ostro skrytykował wtedy zachowanie Brydaka i Ziembińskiego - obrońców jednej z oskarżonych w aferze FOZZ, Janiny Chim.

Artykuł zamieszczony przez "Wprost" dotyczył właśnie procesu w sprawie FOZZ, który wtedy był już bliski finału. Chim wypowiedziała wówczas pełnomocnictwo Brydakowi twierdząc, że straciła do niego zaufanie. Sędzia Andrzej Kryże uznał to za ukartowaną grę, mającą przewlec całą sprawę, której groził przedawnienie. Słowa Kochanowskiego - jak przypomina "Rzeczpospolita" - odnosiły się właśnie do tej sytuacji.

Rzecznik praw obywatelskich powiedział, że jeśli Sejm uchyli mu immunitet, to przed sądem będzie udowadniał słuszność skierowanych przeciwko adwokatom zarzutów. Jak wynika z informacji gazety, Kochanowski nie zamierza przepraszać za swoje słowa.

Więcej na temat wniosku u uchylenie immunitetu rzecznikowi praw obywatelskich - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.