Facebook Google+ Twitter

RPP nadal nie ma nowego składu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 14:24

Ekonomiści apelują do prezydenta, posłów i senatorów o jak najszybszy wybór nowego składu Rady Polityki Pieniężnej. Choć kadencja obecnych członków Rady minie na przełomie roku, nadal nie wiadomo, kto przez najbliższe lata będzie decydował na przykład o wysokości stóp procentowych.

Zdaniem prezesa NBP i przewodniczącego Rady Sławomira Skrzypka wcześniejszy wybór nowych członków RPP pozwoliłoby na przygotowanie ich do pełnienia odpowiedzialnej funkcji. Byłoby to możliwe dzięki udostępnianiu im części informacji, którymi dysponuje Rada, a które nie są tajne.
Podobnie uważa ekonomista BZ WBK Maciej Reluga, który nie rozumie opieszałości polityków.

Ekspert podkreśla, że na razie nie ma jeszcze listy oficjalnych kandydatów, więc na wybór nowego składu RPP będzie jeszcze trzeba poczekać. Z kolei Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową wnioskuje, że politycy nie uważają sprawy wyboru nowego składu Rady za bardzo ważną.

Rada Polityki Pieniężnej jest powoływana na 6 lat. W jej skład wchodzą: przewodniczący, którym jest prezes NBP oraz 9 członków: po trzech mianowanych przez Sejm, Senat i prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.