Facebook Google+ Twitter

Ruch Autonomii Śląska. Poradzymy!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Pod hasłem "Poradzymy" idzie do wyborów Ruch Autonomii Śląska. Wczoraj w bielszowickiej restauracji „Parkowa” w Rudzie Śląskiej spotkali się z wyborcami kandydaci na radnych miejskich i wojewódzkich oraz Barbara Wystyrk –Benigier, kandydatka na prezydenta miasta.

 / Fot. Barbara Podgórska - Trzeba uwierzyć w siebie, trzeba uwierzyć w Śląsk – przekonywała Barbara Wystyrk-Benigier. Rudzki RAŚ wystawił na listach 25 kandydatów znanych i uznanych. Są wśród nich: Marian Makula, znany artysta sceniczny i kabaretowy (kandydat na radnego wojewódzkiego), Barbara- Wystyrk Benigier, dziennikarka, wydawczyni, żona medalisty olimpijskiego, Leon Swaczyna, szef miejskiej struktury Ruchu, Marian Kubica, działacz z dzielnicy Ruda.  / Fot. Barbara PodgórskaNa spotkaniu był obecny Henryk Mercik, były rudzki, obecnie chorzowski miejski konserwator zabytków, kandydujący do sejmiku wojewódzkiego.

 / Fot. Barbara PodgórskaDyskutowano o wizji autonomii Sląska, ubolewano z powodu wykreślenia ze Szlaku Zabytków Przemysłowych dworca w Chebziu, postulowano uwzględnienie w wizjach architektonicznych śląskich tradycji czerwonych i zielonych okien, a także o wielu innych sprawach. Przedstawiono wspólne stanowisko czterech kandydatów na prezydenta, reprezentujących rywalizujące komitety wyborcze, w sprawie fatalnego stanu finansów miasta.


 / Fot. Barbara Podgórska
Spotkanie uświetniła Nayra Ayvazyan, solistka operowa, znana między innymi z głównej roli w spektaklu „Głos się zrywo, dusza śpiewa”, czyli śląskiej wersji operetki Franza Lehára. Wystąpił również Mirosław Riedel z „Ferajny Makula”, też kandydujący na radnego, i sam Mistrz Marian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dawid Politaj
  • Dawid Politaj
  • 18.11.2010 05:57

Szanowny Adamie Lutostański warszawioku . JA my PORADZYMY we Europie TYŻ wiyncy niż wy we ty warszawce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanys
  • Hanys
  • 16.11.2010 18:38

To Polska ma gdzieś nasz region, w takim Bytomiu powinny byc zlote klamki majac na uwadze co z tego miasta wyciagnieto. WSTYD CO POLSKA z SLASKIM ZROBILA!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd, żeby ludziom proponować coś tak antypolskiego. To ma zresztą 4 procent poparcia i nie dostanie się do sejmiku. To są szkodnicy. Ich celem nie jest silny Śląsk w Polsce ale w Europie. Ras Polskę ma gdzieś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polski slazak
  • polski slazak
  • 12.11.2010 09:19

poradzymy! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.