Facebook Google+ Twitter

Ruch Chorzów i Polonia Bytom jednak zagrają w Orange Ekstraklasie

- Nasza wcześniejsza decyzja była krzywdząca i niesprawiedliwa - powiedział dziś przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji Zbigniew Sadowski. Komisja pozytywnie rozpatrzyła wnioski odwoławcze obu klubów.

To szczęśliwy dzień dla wszystkich kibiców Ruchu Chorzów i Polonii Bytom. Dzisiaj Komisja Odwoławcza ds. Licencji wydała pozytywna decyzję o przyznaniu obu klubom licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2007/08.

Kluby skierowały do komisji odwoławczej wnioski, w których podważyły decyzje o niedopuszczeniu Ruchu i Polonii do rozgrywek. Na szczęście dla Ruchu Chorzów komisja postanowiła zmienić decyzję z ubiegłej środy.

Ruch Chorzów. / Fot. AKPA– Nasza wcześniejsza decyzja była krzywdząca i niesprawiedliwa. Wynikała ona jednak z zaniedbań osoby reprezentującej Ruch w postępowaniu licencyjnym. PZPN nie ponosi żadnej winy. Postanowiliśmy w tej sytuacji wznowić postępowanie wobec tego klubu i zmienić zaskarżoną decyzję, co oznacza, że chorzowianie zagrają w Orange Ekstraklasie – wyjaśnił przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji Zbigniew Sadowski.

Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl, początkowo odmówiono przyznania licencji aż dziewięciu drużynom z II ligi. W przypadku ośmiu klubów decyzja została zmieniona. Zdaniem komisji odwoławczej jedynym klubem, który nie spełnił wymogów formalnych, a tym samym nie otrzymał licencji jest Pogoń Szczecin.

Do naszej redakcji dotarło kilkaset maili z prośbą o interwencję w Polskim Związku Piłki Nożnej. Wśród nich znalazły się wiadomości nie tylko od kibiców Ruchu Chorzów, ale także fanów piłki nożnej z innych miast.

Chcielibyśmy przytoczyć treść jedno z maili:
- Jestem kibicem Lecha Poznań i w takiej sytuacji jednoczę się ze wszystkimi kibicami Ruchu oraz sympatykami sprawiedliwości. Decyzja o nie przyznaniu licencji Ruchowi, podjęta przez PZPN jest decyzją, z którą osobiście się nie zgadzam. Uważam, że należy rozpatrzyć tę sprawę jeszcze raz.
Nie zgadzam się również z decyzją, która przewiduje miejsce dla Wisły Płock, która w sportowej walce przegrała miejsce w Orange Ekstraklasie.
Mam świadomość, że moje zdanie nic nie zmieni, ale demokracja ma to do siebie, że można wyrazić swoje zdanie, więc dzisiaj krzyczę: NIE! DLA DECYZJI PZPN!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

(+) hehe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a dzisiaj też będzie cytat...jeszcze lepszy - umierałem rano ze śmiechu. Pan Okieńczyc, z C+:
"Nasza decyzja o terminowych transmisjach to ukłon w stronę profesjonalnie przygotowanych do seznou klubów..." lol

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zresztą pan Sadowski w ogóle pogubił się - co innego mówił w środę, co innego wczoraj. Zresztą, czy to ma teraz dla kibiców jakieś znaczenie? :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
będzie cytat...uwaga nadchodzi:
"Nie widzę na to szans. I nie wyobrażam sobie by naciskali na mnie szefowie PZPN, z ML na czele"- te słowa wypowiedział kilka dni temu pan Sadowski (ten sam co w lidzie) na temat możliwości ponownego rozpatrzenia tej sprawy. I co? I małą wyobraźnie ma!
Wiec po co była ta szopka?

"Jak dowiedziały się link początkowo odmówiono przyznania licencji aż dziewięciu drużynom z II ligi." - o tym rozpisywały sięakurat wszystkie media;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawiedliwości stało się za dość. Ale cyrk i szopka w istocie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmiech na sali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.