Ruch Chorzów przegrywa z Viktorią Pilzno w el. Ligi Europejskiej

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej w Chorzowie, Ruch Chorzów przegrał z Viktorią Pilzno 0:2 . "Niebiescy" mogą zapomnieć o Europejskich Pucharach.

/ Fot. Stradovius/CC-BY-SAOd pierwszych minut spotkania wyraźną przewagę na boisku posiadali goście, ale Ruch nie popełniał błędów i grał bardzo uważnie w defensywie, a czasami pokusił się także na kontrę. W dalszej części pierwszej połowy Viktoria zepchnęła Chorzowian do głębokiej defensywy i stwarzała coraz groźniejsze sytuacje. Z każda kolejną minutą Ruch miał coraz większe problemy ze stworzeniem sobie sytuacji, a nawet wymienieniu kilku podań. Na szczęście pod koniec połowy "Niebiescy" doszli do głosu i przeprowadzili kilka akcji, ale wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od przewagi gości. Tylko że początek drugiej połowy to znacznie mniej emocji i sytuacji podbramkowych. W 60 minucie spotkania gospodarze mieli sporo szczęścia bo z linii bramkowej piłkę wybijał Djokić. Niestety w 80 minucie nie mieli już tyle szczęścia i bramkę po prostopadłym podaniu zdobył Stipke który chwile wcześniej pojawił się na boisku. A Chorzowian kompletnie dobił w 85 minucie Duris po koszmarnym błędzie Peskovicia. Wynik już się nie zmienił.

Ruch Chorzów 0:2 Viktoria Pilzno