13438 miejsce

Ruch Chorzów zwycięża we Wrocławiu

Piotr Ćwielong zabłysnął w spotkaniu przeciw swojej byłej drużynie - Śląskowi Wrocław. Chorzowianie zwyciężyli na wyjeździe 2:1.

/ Fot. Paweł DrozdW pierwszej połowie żadna z drużyn nie decydowała się na groźniejszy atak. Widać było, że zawodnicy czekali na rozwój wydarzeń i grali zachowawczo. Mogło to się źle skończyć dla niebieskich, którzy popełnili błąd i stracili piłkę - przejął ją Grodzicki. Wrocławianin miał niepowtarzalną okazję na strzelenie gola - jednak w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie wyszedł zwycięsko. Gości z opresji wybawił Kamil Lech, który wykazał się refleksem i w odpowiednim momencie odbił piłkę.

Gracze z Chorzowa bardzo długo nie mogli się przełamać i mieli mało sytuacji bramkowych. Do czasu. Pierwszy celny strzał i od razu gol - dobre podanie Patryka Lipskiego wykorzystał Piotr Ćwielong. Pomocnik niebieskich pokazał dobrą dyspozycję także w drugiej połowie spotkania - w 52. minucie podwyższył prowadzenie.

Gospodarze zdołali skutecznie trafić w światło bramki rywali zaledwie raz - wykorzystali rzut karny. Potem grali zdecydowanie lepiej, ale nie wystarczyło czasu, by jeszcze nawiązać walkę z Ruchem.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ćwielong (38.), 0:2 Ćwielong (52.), 1:2 Morioka (75- k.)

Śląsk: Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dwali Ż - Madej (62. Engels), Stjepanović, Goncalves, Morioka, Alvarinho Ż (69. Roman) - Biliński (62. Riera).

Ruch: Lech - Konczkowski, Grodzicki Ż, Kowalczyk, Koj - Mazek (90. Przybecki), Surma, Urbańczyk Ż, Lipski, Ćwielong - Visnakovs (83. Arak).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 8384.