Ruch i Polonia remisują, Odra przegrywa

29. kolejka Orange Ekstraklasy miała być emocjonująca i taka była. Ruch Chorzów zremisował z ŁKS-em i jest już pewny pierwszoligowego bytu. Polonia wywalczyła cenny punkt, a Odra przegrała drugi mecz z rzędu.

Zawodnicy z Chorzowa w Łodzi chcieli zapewnić sobie bezpieczną pozycję w tabeli. Potrzebny im był remis i takim wynikiem skończyło się spotkanie na stadionie przy al. Uni. "Ełkaesiacy” ruszyli z impetem na bramkę Pilarza. Efektem był gol w 4. minucie Roberta Szczota. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie 14 minut. Grzyb podał do Ćwielonga, a ten z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki Bogusława Wyparły. W pierwszej połowie „niebiescy” byli zespołem lepszym, ale nie udało się im zdobyć drugiego gola.

Początek drugiej części to groźne ataki gospodarzy. Dwukrotnie groźnie strzelał Kujawa, ale „niebieskich” ratował Krzysztof Pilarz i… słupek. W kolejnych minutach na murawie nie działo się już nic godnego odnotowania i Ruch ostatecznie zremisował z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1.

Polonia remisuje, niesamowita końcówka!

Do Bytomia zawitał Lech Poznań, który walczy o europejskie puchary. Mecz zaczął się po myśli poznaniaków, którzy objęli prowadzenie w 10. minucie. Kikut dokładnie dośrodkował w pole karne, a Rengifo umieścił piłkę w siatce. Polonistom udało się wyrównać w 35. minucie. Sokolenko zagrał długą piłkę do Trzeciaka, ten do Podstawka i piłka zatrzepotała w bramce Dolhy.

W II połowie zarysowała się lekka przewaga gości, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Rengifo. Emocje zaczęły się dopiero w 90. minucie spotkania. Gdy Pitry pokonał strzałem z ok. 11 metrów Peskovica, w Bytomiu chyba już wszyscy pogodzili się z porażką oprócz …piłkarzy Polonii. Tuż przed gwizdkiem sędziego, bramkarz gospodarzy przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Pavol Stano doprowadził do remisu! Polonia Bytom wywalczyła bardzo cenny punkt.

Odra dalej komplikuje sytuację

W Krakowie w pierwszej części Cracovia dyktowała warunki, ale przewagi nie potrafiła udokumentować. „Co się odwlecze, to nie uciecze”. W 57. minucie Kłus pokonał Stachowiaka. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Nnowak i w zasadzie było już po meczu. Kwadrans przed zakończeniem spotkania gości „dobił” Kulig.

Po ostatniej kolejce do Odry zbliżyły się drużyny z Bytomia i Łodzi. Swój mecz przegrała Jagiellonia. W Białymstoku lepsza okazała się Legia Warszawa wygrywając 1:2. Widzew Łódź zaledwie zremisował z Koroną Kielce i degradacja łodzian do III ligi stała się faktem. Dopiero po ostatniej kolejce dowiemy się, która drużyna zagra w barażach o pozostanie w Orange Ekstraklasie. Trzymajmy kciuki za śląskie kluby!