Facebook Google+ Twitter

Ruch im. nienawiści

Tysiące twarzy, jedna obok drugiej. Szare, zmęczone oblicza, stare, młode. Trwające w skupieniu, wyczekujące. Przyszli tu, aby poczuć siłę, która ich scala i napędza. Tą siłą jest nienawiść.

Przyszedłem w niedzielę na Krakowskie Przedmieście, bo chciałem poczuć choć krztynę solidarności z narodem. Żeby ten dzień nie był zwykłym dniem, ale żeby był pełen zadumy, żałoby, dzielonej wespół z ludźmi, którzy tak jak ja stratę sprzed roku odczuli poniekąd w kategoriach osobistych: zginęli ludzie znani z gazet, telewizji, którzy w jakiś sposób byli obecni w naszym codziennym życiu.

I chociaż w pewien sposób przygotowywałem się na to, co zastanę na miejscu, rzeczywistość przerosła moje najśmielsze oczekiwania: dzień zadumy nad tragedią zmienił się w dzień zadumy nad smutną, polską rzeczywistością.

Jeśli jest ktoś, kogo chcę obarczyć odpowiedzialnością za to wszystko, to z całą pewnością jest to Jarosław Kaczyński. Udowodnił on bowiem w niedzielę ponad wszelką wątpliwość, że jest politykiem zręcznym, świadomym postawionych sobie celów i że nie cofnie się przed niczym, by zdobyć władzę. Zmarły brat jest w jego rękach narzędziem walki politycznej, a dzień tragedii symbolem - symbolem Nowej Polski, IV Rzeczpospolitej.

W doskonały bowiem sposób opanował technikę grania na najprymitywniejszych ludzkich emocjach. Podczas gdy dla jednych jego zachowanie budzi skrajne emocje: od obrzydzenia, po zażenowanie, dla innych stał się on ikoną, w którą ślepo się zapatrują. Szerzenie tych podziałów leży jak najbardziej w jego interesie. Fundamentem jego politycznej pozycji jest przecież nienawiść, którą jego zwolennicy darzą przeciwników, "zdrajców narodu" i "ludzi nie szanujących Polski". Nienawiścią darzą oczywiście również Rosjan, co zrozumiałe. W końcu polska świadomość narodowa wyrosła właśnie na gruncie antyrosyjskim.

Dlatego nie godzę się w żadnej mierze z usprawiedliwianiem go "traumą po stracie brata". Kaczyński bowiem o bracie już dawno zapomniał. Stał się on przeszłością, mitem początku, Tym, Od Którego Wszystko się Zaczęło. Stał się bogiem, a jego kult wyznawany jest pod przykrywką chrześcijańskich symboli.

Jaki jest więc plan Jarosława Kaczyńskiego? Jeżeli przeanalizować jego przemówienia to można dojść do wniosku że takiego planu... nie ma. Wiadomo tylko, że w IV Rzeczpospolitej będziemy świadkami gruntownych zmian, "przebudzenia Polaków" i "nowego porządku publicznego, społecznego i ekonomicznego". Konkretów brak. Wypada się więc tylko domyślać. I nie jest to zbyt trudne, historia bowiem dostarcza nam pewnych analogii.

Nadszedł czas, aby przestać śmiać się z Jarosława Kaczyńskiego. Nadszedł czas, aby przestać go ignorować, usprawiedliwiać go czy nazywać szalonym. Nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę z zagrożenia. Ostrzegam bowiem. Jeśli PiS wygra, IV Rzeczpospolita nie będzie wyglądać tak samo, jak przed pięciu laty. Teraz bowiem, po tragedii, Kaczyński dysponuje wszelkimi narzędziami, by uczynić z Polski swój plac zabaw.

Nie pozwólmy mu na to. Na jesieni wybory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

myNaród
 • myNaród
 • 01.05.2011 18:33

elaszychlinska, e, levy poukrywali swoje durne wpisy.
razem mają aż 100 x "-" i tylko 60 x "+"(to rodzina)
ZATEM CZYTELNICY WIDZICIE, ŻE JEST CO UKRYWAĆ

hahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
 • Ola
 • 25.04.2011 18:50

Gdzie Filip pisał o PO i Tusku? Wiele osób tak czuje, jak on. Powodem tego nie jest propaganda ani wiara, ani fanatyzm, tylko zdrowy osąd sytuacji. W IV Rzeczypospolitej, której nigdy na szczęście nie będzie, indywidualne odczuwanie - nie do pomyślenia! Sympatykom PIS nawet do głowy nie przyjdzie, jak widać po komentarzach, że ludzie mogą myśleć sami. Każdy sądzi podłóg siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 18.04.2011 16:33

@e Wczoraj 21:20
CO DZIECKO, BRAK CI SŁÓW?
PYTAJ levy-ego, ON MA PEŁNĄ GĘBĘ SZAJSU. PEWNIKIEM SIĘ PODZIELI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
SSS
 • SSS
 • 18.04.2011 16:30

elaszychlinska Dzisiaj 07:08

solówka

NA RURZE

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 18.04.2011 07:08

@ Kożmiński, Konopka, Wieczorek - tercet egzotyczny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 17.04.2011 21:20

KlawiszoPiSaki ale jesteście ........a brak słów! [ beznadziejni]

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 17.04.2011 21:01

Panie Filipie, szczerze współczuję, bo nie wiedzieć czemu ten plebs przyszedł tutaj za panem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narodziny nienawiści !
Tusk prowodyrem !

http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
 • JAN NOWAK
 • 17.04.2011 19:44

@ elaszychlinska Dzisiaj 18:40\
panu filipowi nie należą się życzenia lecz nad panem filipem należy rozpocząć Pracę Od Podstaw.
Młody to i nadzieja w zmianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.04.2011 19:39

@ elaszychlinska Dzisiaj 18:40

Bóg jeden wie kto cię wycina dziecko, ale robi to z miłości do Narodu, do Piękna, do Patriotyzmu.
I robi to w Niedzielę Palmową aby Naród mógł przeżywać tę piękną niedzielę - w spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.