Facebook Google+ Twitter

Ruch Kobiet odpowiedzią Ruchu Palikota na problemy Polek

Udział polityków Ruchu Palikota w dzisiejszej Manifie to niejedyny akt poparcia dla zwiększenia roli kobiet w polityce. Już wczoraj działaczki partii przedstawiły inicjatywę o wiele mówiącej nazwie – „Ruch Kobiet”.

Na dzień przed doroczną manifestacją ruchu feministycznego doszło do spotkania działaczek RP, któremu przyświecał slogan „Ruch Kobiet – kobiety, polityka i władza". Zostało ono zorganizowane przez wicemarszałek Sejmu, Wandę Nowicką celem powołania kobiecej sekcji ugrupowania Janusza Palikota, pod wspomnianą już wcześniej nazwą.

Celem, jaki postawi sobie nowo uformowana frakcja, będzie reprezentowanie interesów kobiet w Sejmie i wywyższenie ich do rangi jednego z głównych priorytetów partii. Ruch Kobiet stawia też na propagowanie aktywności politycznej wśród kobiet i liczy na zwiększenie liczebności swoich szeregów.

Jak donosi PAP, spotkanie miało dwie zasadnicze części – otwartą, dostępną dla pań sympatyzujących z RP lub posiadających podobne poglądy oraz zamkniętą, na której obecne były tylko działaczki Ruchu Palikota wyrażające chęć współtworzenia i nadzorowania świeżo powstałej inicjatywy. W czasie pierwszej części głos zabrały prof. Magdalena Środa oraz prof. Małgorzata Fuszara. Ponadto obecne były: Barbara Labuda, Krystyna Kofta, Manuela Gretkowska oraz posłanki Ruchu Anna Grodzka i Halina Szymiec – Raczyńska.

Część zamknięta poświęcona była dyskusji na temat działalności samego Ruchu Kobiet, jego metod działania, priorytetów i środków potrzebnych do ich realizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

sara
  • sara
  • 12.03.2012 08:23

stare wiedzmy rozaniec w reke i za piec a nie buntowac ludzi przeciw PANU BOGU niech was pieklo pochlonie a potem jak powodz lub inny kataklizm to gdzie jest BUG

Komentarz został ukrytyrozwiń
sara
  • sara
  • 12.03.2012 08:19

wczoraj stara babajaga powiedziala ze zbrodnia jest Kosciol i panstwo zbrodnia jest stara wiedzmo ze nie wezmiez rozanca w reke i nie siadziesz za piec i o dobra smierc nie poprosisz i o spokoj w kraju .Potem jak jest katastrofa lub powodzie to wtedy trwoga to do PANA BOGA jeszcze i ta piszczaca z sld oby kiedys podczas takiej manify piorun w was strzelil i powodz zalala a reszte nich PAN BOG dokona z wami

Komentarz został ukrytyrozwiń
 zazula była femina
  • zazula była femina
  • 11.03.2012 22:58

Palikot bój się,bo starsze panie mają na ciebie oko(te z domu seniora),już ćwiczą walkę wręcz na składane parasolki.Wszyscy wiedzą ,że jesteś strasznym tchórzem ,więc przestań męczyć małe kotki,to może ci darują.Palikocie feministki możesz POniewierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 11.03.2012 22:37

2 miliony ludzi protestuje przeciwko decyzji KRRiT o odmowie multipleksu dla TV TRWAM i gazetki nie dostrzegają problemu,a tu kilkadziesiąt feministek sterowanych przez niemiecką fundację (http://www.boell.pl/) i tyle zamieszania.
Ile jest jeszcze Polski w POlsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.