Ruch, Lech i Legia w III rundzie eliminacji LE!

Ruch Chorzów, Lech Poznańi warszawska Legia wygrały pewnie swoje mecze rewanżowe i w komplecie awansowały do kolejnej III rundy eliminacji tegorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej. Najlepsze wrażenie pozostawiła stołeczna drużyna, która pokonała Metalurgsa Lipawa aż 5:1.

/ Fot. Piotr Galas / W24Pewni Niebiescy

Pierwszy swoje spotkanie rozgrywał chorzowski Ruch, który jako jedyny z trzech naszych zespołów grał na wyjeździe w stolicy Macedonii Skopje. Wicemistrzowie Polski od samego początku ruszyli do ataku. Efektem tak odważnych poczynań
był gol zdobyty przez Łukasza Janoszkę, po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka z rzutu rożnego, już w 9 minucie spotkania. Niebiescy po strzeleniu pierwszego gola poszli za ciosem i po niespełna sześciu minutach zdobyli drugiego gola. W 15 minucie spotkania potężnym strzałem z ponad trzydziestu minutach podwyższył Gabor Straka.

W drugiej połowie Macedończycy śmielej atakowali. Najgroźniejszy strzał oddał Stevanović, ale kapitalna interwencja Peskovicia uchroniła chorzowian od straty bramki. W 62 minucie meczu było już jednak po meczu. Po raz trzeci po strzale -tym razem Arkadiusza Piecha - z bramki piłkę musiał wyciągać Igor Pavlovic. Do końca meczu nic się nie zmieniło i chorzowianie zagrają w trzeciej rundzie eliminacji LE. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Fornalika będzie zwycięzcą dwumeczu Metalurg Rustawi - Viktoria Pilzno.

Metalurg Skopje- Ruch Chorzów 0:3 (0:2)
Bramki: Janoszka 9', Straka 15', Piech 62'