Facebook Google+ Twitter

Ruch Młodych: Komendant Policji działa zgodnie z Konstytucją!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-08-08 15:49

Kilka dni temu w Radomiu rozpoczęła się wojna światopoglądowa związana z Komendantem Policji Karolem Szwalbe, który zdejmował krzyże z policyjnych pomieszczeń. Zagorzali fani Kościoła go atakują, skarga poszła nawet do Biskupa H.Tomasika.

Sonda

Czy krzyże powinny wisieć w miejscach publicznych (instytucjach państwowych)?

Wszystko zaczęło się od tego, że grupka anonimowych policjantów wysłała skargę na swojego przełożonego do Szefa Mazowieckiej Policji oraz do Biskupa radomskiego Henryka Tomasika.
Komendant Radomskiej Policji Karol Szwalbe zdejmował krzyże z policyjnych pomieszczeń. Ten fakt obudził wszystkich zwolenników zwierzchnictwa Kościelnego nad Polską. O tej sprawie pisały już chyba wszystkie media.
Wszyscy domagają się zwolnienia Komendanta, a tym czasem swoje stanowisko w tej sprawie zajął radomski Ruch Młodych oraz radomski Poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota.

Ruch Młodych komentuje sprawę w następujący sposób:
"Jak wiadomo, ostatnim czasem w mediach oraz w mieście na ustach radomian jest Komendant Miejskiej Policji w Radomiu, Karol Szwalbe.
Grupka policjantów, która złożyła skargę na Komendanta zapomniała, że Karol Szwalbe przestrzegał konstytucyjnej zasady neutralności światopoglądowej państwa. Jest obrońcą konstytucji RP.
Odnośnie samego donosu, to nie zrozumiały jest fakt iż wysłano list do Biskupa Henryka Tomasika. Policja jest jednostką strategiczną, która zapewnia respektowania prawa w Polsce, a więc nie można Policji utożsamiać z Kościołem Katolickim. Taki negatywny rozgłos jaki został wywołany tą sytuacją świadczy tylko o tym, że niestety w polskim społeczeństwie krzyż i symbole religijne są ponad polskimi symbolami narodowymi.
Pozostaje zadać pytanie… Jaki ma być udział Kościoła Katolickiego w tej sytuacji, oraz Czy grupka anonimowych policjantów pomyliła profesję wysyłając skargę także do Biskupa?
Mamy nadzieję, że sytuacja ta zakończy się pozytywnie, gdyż obrona Konstytucji powinna mieć większe znaczenie niż poglądy religijne.
Wierzymy, że Karol Szwalbe nie poniesie żadnych konsekwencji zawodowych oraz, że Szef Mazowieckiej Policji zrozumie intencję radomskiego Komendanta, która miała na celu wprowadzenie neutralności światopoglądowej."


Natomiast Poseł Armand Ryfiński dodaje:
– Komendant Szwalbe postąpił słusznie nakazując zdjęcie krzyży. W przestrzeni publicznej poza specjalnie wyznaczonymi do tego celu miejscami nie powinno być symboli religijnych. Nagonka na komendanta jest czymś skandalicznym. Na informację o tym, że skarga poszła do Biskupa powiedział: – Kierując to pismo do biskupa pokazują, że nie uznają nad sobą zwierzchnictwa swoich przełożonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zwolnić dyscyplinarnie tych(prawdziwych policjantów)ale oczywiście w granicach prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.