Facebook Google+ Twitter

Ruch Młodych pyta kuratorium w Radomiu o edukację związaną z HIV/AIDS

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-11-30 09:18

W piątek przedstawiciele radomskiego Ruchu Młodych złożyli pismo w sekretariacie Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu.

Młodzi w liście pytają między innymi o edukację związaną z HIV i AIDS, a także oto, jaka kwota pieniężna jest przekazywana na takie zajęcia.

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Delegatura w Radomiu

Każdego roku, 1 grudnia obchodzimy dzień walki z HIV/AIDS. Co roku wychodzimy na ulicę rozdając prezerwatywy, organizując i biorąc udział w dyskusjach na ten temat. Przez kilka ostatnich lat w Polsce toczyła się ona głównie wokół sposobów zmniejszania przypadków zarażeń, co niewątpliwie jest priorytetem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważna dziś jest edukacja seksualna, czy też szeroko pojęta edukacja zdrowotna. Młodzi ludzie w Polsce muszą wiedzieć, jak uniknąć zarażenia wirusem HIV/AIDS. W tamtym roku zbieraliśmy z tej okazji podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o wprowadzeniu edukacji seksualnej do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W tym roku chcemy poszerzyć formułę naszego działania. W związku z tym, w wielu miastach w Polsce organizujemy Marsz Cieni – będziemy pikietować przeciwko dyskryminacji osób już zarażonych wirusem HIV/AIDS. W naszej ocenie osoby te traktowane są właśnie jak cienie. Fakt zarażenia często staje się równoznaczny z totalnym wykluczeniem z życia społecznego, rodzinnego, czy też zawodowego. Wynika to przede wszystkim ze stereotypów i braku uświadomienia społecznego, za które odpowiedzialny jest system edukacji.

W związku z tym zwracamy się z następującymi pytaniami:

1. Ile pieniędzy w ostatnim roku kuratorium oświaty przeznaczyło na edukację obywatelską dotyczącą przekazywania wiedzy o sposobach unikania zarażenia wirusem HIV/AIDS?

2. Ile godzin lekcyjnych w ciągu roku jest realizowanych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w celu uświadomienia uczniów co do jakości życia osób zarażonych wirusem HIV/AIDS?

3. Jakie działania zamierza podjąć kuratorium oświaty, aby pomóc osobom zarażonym wirusem HIV/AIDS?

W imieniu Ruchu Młodych Radom
Patryk Fajdek
Karol Wrochna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W jaki sposób osoby z AIDS/HIV są dyskryminowane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.