Facebook Google+ Twitter

Ruch oburzonych. Nieśmieszna śmieszność

Śmieszne są przypadki ośmieszania ruchu oburzonych. Śmieszne dlatego, że ośmieszają go ludzie, którzy chyba nie zdają sobie sprawy z groźby, jaką z sobą ten ruch światowej solidarności społecznej niesie.

Niesprawiedliwy podział wypracowanych dóbr jest przecież niewątpliwym faktem. Sprzeciw wobec niego jest naturalnym odruchem społecznym. Może się on przekształcić w ogólnoświatową rewolucję.

Rewolucję, którą przecież światowy kapitał będzie musiał zdusić siłą, przy użyciu argumentów militarnych. Tenże „kapitał” powinien wziąć więc pod uwagę, że w siłach militarnych służą nie tylko bezmyślne „machiny” do zabijania, ale też myślący i kierujący się ludzkimi odczuciami ludzie.

Przy tym racja jest niewątpliwie po stronie społecznej. Nie można się bowiem godzić na stworzoną przez ten kapitał sytuację polegającą na tym, że deponentem zdecydowanej większości wypracowanych wartości materialnych jest bardzo wąska grupa jakby ponadludzi.

Tylko niewielka część z tej stosunkowo nielicznej grupy w skali światowej decyduje o podziale nie tylko tych wartości materialnych, ale także o strefach wpływów na świecie, o losach miliardów ludzi. Decyduje więc o wykorzystaniu tych środków na prowadzenie wojen i rozwój przemysłu militarnego, niewątpliwie przynoszącego tej grupie profit.

Lecz ta grupa ma jednocześnie za nic los setek milionów ludzi, cierpiących nędzę i umierających z głodu. Mam nadzieję, że w ramach ogólnoświatowej demokracji nie musimy się na to godzić. Jeśli tak jest, protest ruchu oburzonych ma jednak sens.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

felkis HUBAL /K-i/
  • felkis HUBAL /K-i/
  • 19.11.2011 12:18

Kochani autorzy i aktorzy teatralno-cyrkowi,adresuje do was,kierując dla dobra waszej nieznajomości mijając
nieprawdą zakłamanej Historii gdzie wasz Patriotyzm który został zaprzepaszczony oraz dobre imię Narodowe.
Bulwersuje mnie określenie ,, Komunizm ,,dyplomatołki wykształciuchy,było niewolnictwo,feudalizm,kapitalizm
socjalizm do Komunizmu nasze społeczeństwo nie dojrzało psychicznie i emocjonalnie rozwojem cofnięci my
jesteśmy do średniowiecza kamienia łupanego. Znasz treść podpisanego Protokołu porozumienia z 31 sierpnia
1980r w Stoczni Gdańskiej przez komitet strajkowy,dlaczego nie zostały zrealizowane 21 postulaty, oto skutki
hegemoni Rządowym fanatyzmem utopia. Gdybyś znał zmieniłbyś swoje poglądy o całe 360 stopni zostaliśmy
nabici w butelkę,w posiadaniu zamiast oryginału falsyfikat spreparowany, nic nie znaczący tylko do kosza,
jeżeli cię interesuje to wierzchołek góry. Proszę o kontakt tel.781414783. Żyjecie na kredyt dyktatora
Anglosaskiego agresora Rządzący żandarmi własnego Narodu i Europy bez komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Feliks Krajewski
  • Feliks Krajewski
  • 18.11.2011 14:20

Ja byłem młody,wy jesteście za młodzi,nie dajcie mieszać waszych głowach.Życie mnie nie rozpieszczało was
nie było,głód chłód okres okupacji przeżyłem czyhającą śmierć w zgliszczach powojenną Ojczyznę z ruin się
odbudowywało,fałszywy system narzucony przez zachodnie wywiady Anglosaskie FBI sojusznicze byliśmy my
nękani gospodarczo z obecnymi skutkami.Dzięki satelitom wywiadowczym solą w oku zasoby mineralne żyła
płynąca czarnego złota,skłócony Naród cel osiągnięty,Rządzące oszołomy stosują różne metody oraz chwyty
polityki nazistowskiej Ameryki,zaledwie wierzchołek góry to 13-tomów akt.Status żandarma Europy 51 kolonią
Anglosaskiego agresora,zgodnie z Konstytucją RP-A art.54 oraz Konwencją UE art.10. Do zobacz,i usłyszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam jednoznacznie pełny szacunek wobec osób, które podejmują próbę wymiany zdań z innymi poglądami, w tym i z moimi. Jeśli nawet z nimi się nie zgadzają. W końcu to jest forum, czyli miejsce do wypowiadania się. Lepiej przecież rozmawiać, niż się zabijać nie wiadomo dlaczego, Zbyt często przecież tak jest, że zabija się innych tylko dlatego, że łatwiej jest zabić, niż ich przekonać do czegokolwiek np. do własnych poglądów, które nie koniecznie muszą być najlepsze. W tym kontekście nie bardzo zgadzam się z moim interlokutorem Panem Gustawem. Nie zgadzam się dlatego, że uważam iż milczenie nie koniecznie musi być złotem. Czasem trzeba coś wywrzeszczeć, żeby inni to usłyszeli. Nie jest to oczywiście równoznaczne z tym, że krzyk będzie usłyszany i jego przesłanie zrozumiane przez adresata. Ale próba może być sensowna. Natomiast w procesie globalizacji uczestniczymy niezależnie od naszej woli. Tylko tyle, że możemy mieć w nim jakiś udział poprzez np. protest wobec sposobu jego odbywania się. Z Panem (Państwem) Adamem zgadzm się. Ten ruch (odruch) rodzi raczej nadzieję. Tylko tyle, że niesie z sobą także rewolucyjne przesłania. Mój osobisty stosunek (tu chciałem sobie zażartować, ale nie wiem czy to było by na tzw. miejscu!)do tego tematu jest taki, że może już dość rewolucji. Może jednak rozwijajmy się dalej na zasadzie ewolucji. Też przeż przez niektórych nia bardzo lubianej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że próby ośmieszania Ruchu Oburzonych są śmieszne. Sam Ruch Oburzonych świetnie ośmiesza się bez niczyjej pomocy. Bierze się to stąd, że ludzie, którzy w tak jawny sposób demonstrują swój sprzeciw, chyba nie do końca zdają sobie sprawy z tego, że ich lament, skądinąd słuszny, tak naprawdę nic nie znaczy. Globalizacja w całym swym szerokim spektrum jest faktem dokonanym, więc gdy Ruch Oburzonych oburzy "światowy kapitał", to "światowy kapitał" wyemigruje do Azji, gdzie ma lepsze warunki bytowania. Bez płaczu i bez jęków. Pozostawiając młodych, sfrustrowanych europejczyków nawet bez umów śmieciowych. I nie ważne ile demonstranci spalą samochodów swoich sąsiadów, czy to ile zdewastują sklepów. Bez znaczenia. Globalizacja jest faktem dokonanym. Był szach, teraz wyłapaliśmy mata. Trzeba było myśleć wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Miroslawie, pize Pan" Śmieszne dlatego, że ośmieszają go ludzie, którzy chyba nie zdają sobie sprawy z groźby, jaką z sobą ten ruch światowej solidarności społecznej niesie.
Chyba ten ruch niesie nadzieje, a nie groźbe. Groźbe dla finasjery i politykow, ktorzy sobie z tego doskonale zdaja sprawe i dlatego dążą do jego zdyskretdytowania, do nie powinnismy na to pozwoliśc i pisac o tym ruchu pozytywnie. Ci oburzeni - osmieszeni walcza o los moj , Pana i kazego innego zwyklego czlowieka.
A u nas, wązne że jjakis nie znany nikomu posel zdradzil SLD i poszedł d Palikota.To jest sedno niby sedno dziennikarstwa! Gratuluje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, że nie działają, bo komunizm jako ideologia nie jest niczym złym. Mało tego - gdyby nie komunizm, to nigdy nie powstał by "kapitalizm z ludzką twarzą", bo zanim się pojawiła owa ideologia pracownicy nie mieli w ogóle żadnych praw i byli na łasce i niełasce właścicieli fabryk. Nie było powszechnego dostępu do lecznictwa, nie było powszechnego dostępu do edukacji, do studiów, zasiłków, płatnych urlopów, maksymalnej ilości godzin pracy w miesiącu i wielu innych rzeczy.
Gdyby nie lęk prawicy na zachodzie, że obywatele pójdą głosować na lewicę, to dalej byłby tam zamordyzm i kapitalizm bandycki do których zresztą różne zachodnie państwa usiłują wrócić. Zwłaszcza dobrze to widać jak się przejrzy najnowsze regulacje prawne na temat internetu. Już teraz w USA za udostępnienie w internecie paru piosenek dostaje się taki sam wyrok jak za napad z bronią w ręku, a będzie tam jeszcze gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do znudzenia należy przypominać, że wszystko co osiągnęliśmy za PRL-u wypracowaliśmy pomimo PRL-u! Niestety hasła typu 'Komuniści pod sąd' w Polsce nie działają.
Dzięki temu pan Rzemyk wpłaca do Skarbu Państwa 100 zł/mc a gen.Jaruzelski cieszy się wolnością:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Degler
Piszesz:
"Prawdziwym ruchem oburzonych w Polsce jest PiS i Ruch Odparcia Palikota. Reszta to oburzeni na to, że kawior był za słony."
A mnie oburza to, że podczas rządów PiS szefem polskiego więziennictwa został człowiek odpowiedzialny za brutalną pacyfikację buntu więźniów politycznych w gdańskim areszcie śledczym w 1982 r. Na szczęście po niespełna miesiącu sprawa się wydała, ale w wyniku niefrasobliwości Ziobry ów pan "zapracował" na emeryturę w wysokości (wówczas, czyli w 2006 r.) 9,5 tysiąca zł brutto.
A jak na nią pracował w 1982?
Opowiedział o tym Mariusz Kulis, którego jako 18-letniego chłopaka uwięziono za udział w wiecu z okazji 3 Maja. Więzień rozpoczął głodówkę, a strażnicy postanowili zmusić go do jedzenia.
"Gdy odmówiłem, kazali się rozebrać. Oblali mnie zupą, a później zaczęło się pałowanie i kopanie. Do utraty przytomności. I znowu częstowanie zupą. Byłem tak zmaltretowany, że jak mi podali talerz, to nie byłem w stanie utrzymać go w rękach. Od razów po pałkach byłem czarny. Na ciele nie było żadnego białego miejsca."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie komuniści, to połowa ludzi na tym forum by się na nim nie znajdowała, bo teraz pracowali by za jednego dolara miesięcznie obsługując dolarowych turystów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Mirek K. - Nie należy stawiać znaku równości między komunizmem, a demokracją bo to są dwie różne rzeczy. Na świecie od licha jest kapitalistycznych totalitaryzmów i dyktatur. A bycie lewicowcem to zdecydowanie powód do dumy. Lewica walczy o ludzi, a nie myśli o tym jak ustawić siebie i swoich kolesi. (SLD nie jest lewicą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.