Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota bez Palikota! Partia szuka nowej nazwy!

"Wolność i Tolerancja", "Ruch Plus", a może "Nowoczesne Państwo"? Pod taką nazwą może już wkrótce funkcjonować partia Janusza Palikota. Nazwisko posła ciąży zbyt mocno na szyldzie partii, dlatego postanowiono je z niego wymazać.

 / Fot. .Zmianę nazwy partii ogłoszono dwa tygodnie temu. "Na nadzwyczajnym kongresie Ruchu Palikota dojdzie do połączenia kilku środowisk politycznych i powstanie nowa centrolewicowa partia" - poinformował Janusz Palikot. Powstanie nowej, lewicowej formacji, którą Palikot chce stworzyć m.in. z politykami Europy Plus przewidziano na 5 lub 6 października.

Na październikowym kongresie partii Ruch Palikota przybierze nową nazwę. Ale nie zdecydują o niej politycy, tylko badacze ze specjalistycznej firmy - podaje rp.pl. Profesjonalne podejście w polityce polega na tym, że nie podejmuje się decyzji na podstawie intuicji, ale twardych empirycznych badań. "Rzeczywiście, zdecydowaliśmy się przeprowadzić badania" - potwierdza poseł Ruchu Palikota Łukasz Gibała.

Internauci wybiorą nazwę partii

Propozycje powstały podczas burzy mózgów z udziałem władz partii. Wstępnej selekcji dokonał sam Janusz Palikot. Co ciekawe, wśród propozycji znalazły się również pomysły internautów.

Pod uwagę brane jest również kilka kombinacji słów "Polska", "Europa", "Ruch" i "Plus", przykładowo Polska Plus, Ruch Plus i Ruch Polska Plus. Nazwa miałaby w ten sposób nawiązywać do Europy Plus, którą Janusz Palikot tworzy z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Drugie podejście

Nie jest to jednak pierwsze podejście do zmiany szyldu partii Palikota. Obecną chciano porzucić już w 2011 roku, przestraszano się jednak utraty subwencji budżetowych. Rzecznik partii Andrzej Rozenek mówi, że zmiana "jest pewna". "Nie będzie w niej nazwiska jakiegokolwiek lidera" - zaznacza.

"Najważniejszym elementem kongresu nie będzie zmiana nazwy, lecz nowy program" - podkreśla jednak Rozenek. "Partia ma stopniowo odchodzić od kwestii ideowych i kłaść nacisk na gospodarkę. Celem jest przyciągnięcie części wyborców, rozczarowanych rządami PO" - dodaje.

Czy nowa nazwa poprawi sytuację partii, która w sondażach spada coraz niżej? Rezultaty badań nad nową nazwą mają być znane do końca przyszłego tygodnia, by władze miały jeszcze czas na konsultacje przed październikowym kongresem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ludzie są bez serca.... Ponad 5 tysięcy ludzi przejrzało artykuł i nikt nie chce pomóc w znalezieniu właściwej nazwy dla partii.
Dobrze, będę pierwszy. Proponuję KPZN - Krzykliwa Partia Zawiedzionych Nadziei

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.