Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota czyli pospolite ruszenie marihuanistów

Ruch Palikota znalazł się w sejmie tylko i wyłącznie dzięki głosom młodych ludzi, którzy pierwszy raz w swoim życiu wzięli udział w wyborach w nadziei, że doczekają się Polski, w której "bez przypału będą mogli zajarać lolka".

 / Fot. Tomasz OsuchRuch Palikota został wybrany przez młodzież, która wcześniej do wyborów nie chodziła. 10-procentowy wynik tego populistycznego ugrupowania został nakręcony nie przez homoseksualistów domagających się swoich praw, czy przeciwników kościoła katolickiego.

Śmiem twierdzić, że Ruch Palikota dostał się do Sejmu dzięki głosom palaczy marihuany. I tylko dzięki nim. Według różnych badań, w Polsce zioło pali od 6 do 10 proc. obywateli. W dużych miastach, w których Palikot zdobył stosunkowo lepsze wyniki niż na prowincji, po narkotyk ten sięga nawet 40 proc. ich populacji. Stąd też stosunkowo dobry wynik działaczy RP.

Sam od marihuany nie stronię i faktycznie postulat jej legalizacji do mnie przemawiał. Przemówił także do większości moich znajomych, którzy - mimo, iż są grubo po dwudziestce - pierwszy raz w swoim życiu wzięli udział w wyborach w nadziei, że doczekają się Polski, w której bez przypału będą mogli zajarać lolka.

Sam do wyborów nie poszedłem, bo legalizacja trawy to jeszcze nie wszystko. Nie chciałem przedkładać swojego prywatnego interesu ponad interes państwa, a w nim nie leży np. ograniczenie wydatków na armię o 50 proc. (sic!), o co Ruch Palikota wnioskuje.

Tak czy inaczej, o legalizację marihuany Janusz Palikot i tak walczyć nie będzie, bo gdyby jej posiadanie faktycznie zalegalizowano, Ruch Palikota najpewniej straciłby swój największy elektorat.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Jędrzej Powaga
  • Jędrzej Powaga
  • 18.10.2011 13:43

A ja nie wiem, ale ktoś idzie wybiera a później mówiąże dla jaj albo coś tam. Przeczytajcie se co jest tam:

link

Może tak będzie i nie dla żartów!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.10.2011 20:32

na mnie gandzia nie działa ,moja miarka to3\4 na głowę okowity,co do krzyży to trzeba je porąbać i spalić w kominku,będzie jakiś pożytek.Polacy jesteście bardzo zacofanym narodem,kler robi wam wodę z mózgów ,sami jeżdżą drogimi furami z drogimi laskami a wy trzepiecie kapucyna bo nie macie kasy na call girl a do starej żony kuśka nie staje.Palikot was oświeci zamiast do kościoła pójdź do burdelu a na pewno zobaczysz tam księdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie odnośnie maryśki - osobiście uważam, że każdy normalny, dojrzały dorosły człowiek winien mieć pełne prawo do samostanowienia (w tym, czym się chce truć - o ile po tym nie będzie wymagał od państwa leczenia z tego powodu, lub czy chce zapinać pasy w samochodzie). EOT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ruch Palikota znalazł się w sejmie tylko i wyłącznie dzięki głosom młodych ludzi, którzy pierwszy raz w swoim życiu wzięli udział w wyborach w nadziei, że doczekają się Polski, w której "bez przypału będą mogli zajarać lolka".

Jakieś źródła potwierdzające tą tezę, bo zgodnie z http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/kim-sa-wyborcy-janusza-palikota,1,4875788,aktualnosc.html głosy zależnie od wieku rozkładały się stosunkowo równo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadek Śmiechu
  • Tadek Śmiechu
  • 16.10.2011 23:07

Tak jednoznacznie z tą marychą to nie jest. A jak za 4 lata ruch pali kota wygra to co wtedy powiemy że dzięki młodzieży??? Gdzieś tu czytałem że ma poparcie z różnych stron i za 4 lata No nie wiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 16.10.2011 22:16

To już teraz jest jasne skąd te głupoty się pojawiają, pani Basiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aj waj wielki krzyk, Maryśka. W sklepie linii coop, można kupić herbatkę ziołową z Marychy. świetnie mi robi na spanie. Może komu. przywiźć następnym razem ?
25 torebeczek kosztuje 3,90 sfr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:"Leszek Małkowski Wczoraj 00:53

Komentarz został usunięty!
Powód usunięcia: autor narusza regulamin. Jego porównywanie PIS-u do partii hitlerowskiej to nawet nie nadużycie a hańba. Może Redakcja zrobi coś z tym Panem. Niedawno porównywał DO Romana Kożmińskiego do Goebbelsa
2011-10-15 08:42:07 Komentarz został usunięty przez:Robert Ramark"

Czy mógłby Pan uzasadnić to co wyżej napisane?

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 15.10.2011 11:04

Najwidoczniej do świadomości większości Polaków nie dotarło,że Ruch Palikota nie jest jedynie politycznym happeningiem,którego sukces oparty jest wyłącznie na pustym haśle"legalizacji trawy".Wyborcy głosując na kandydatów z list Ruchu,wyrazili swój stosunek do obecnej sytuacji,gdzie dwie prawicowe partie okopały się na swoich pozycjach i zapomniały,że poza sejmem żyją ludzie mający swoje codzienne problemy.Żadna partia nie dała konkretnej propozycji odnoszacej się do kwestii naprawienia chorego i skostniałego państwa,którego struktura opiera się na dyktaturze anachronicznej administracji będącej hamulcem rozwoju zarówno dla prywatnej inicjatywy jak i dla rozwoju całego państwa.Młodzi ludzie nie tylko"jarają zioło"-młodzi ludzie,jak nikt inny,wiedzą skąd wieje wiatr i jak go wykorzystać.Czy Palikot osiągnie sukces?trudno powiedzieć.Na pewno Ruch Palikota jest "młotem",który ma spore szanse na przewartościowanie wielu aspektów naszej,często nie przystającej do realiów XXI wieku, rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głosowali zadymiarze albo ludzie "dla jaj". Myśl o tym, że poważni ludzie głosowali na serio jest zbyt straszna co? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.