Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota domaga się równych szans dla kobiet i mężczyzn

Niedługo zostanie powołana komisja, której głównym celem będzie dążenie do równości kobiet i mężczyzn we wszystkich sferach życia. Ruch Palikota przygotowuje pismo, które już niebawem ma wpłynąć do marszałek Sejmu, Ewy Kopacz.

Powołanie komisji sprawi, że kobiety i mężczyźni będą posiadali równe szanse niemal we wszystkich sferach działalności. Pomysł popiera Robert Biedroń z Ruchu Palikota. Uważa on, że wniosek o powołanie komisji powinny poprzeć wszystkie sejmowe kluby.

PSL pozostaje sceptyczny wobec nowej koncepcji, z kolei według posła PiS - Zielińskiego, kwestia równości obu płci powinna być rozwiązywana w praktyce. Jego zdaniem należałoby tworzyć rozwiązania prorodzinne, które byłyby związane z rynkiem pracy czy wynagrodzeniami.

Zdaniem Krystyny Łybackiej, członkini SLD, nie ma konieczności powoływania specjalnej komisji, która zajmowałaby się problematyką równego statusu kobiet i mężczyzn. Patryk Jaki z Solidarnej Polski uważa, że w Polsce występuje tendencja, aby kobietom przydzielać szczególne nadzwyczajne prawa.
Biedroń uznał, że na stanowisku kierowniczym komisji najchętniej widziałby Wandę Nowicką. Nie będzie to jednak możliwe, ponieważ Nowicka pełni już funkcję wicemarszałka Sejmu.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Palikot


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

paliszczur
  • paliszczur
  • 08.12.2011 20:43

ja domagam się równych praw dla UB-ków i SB-ków do przemiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.