Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota: Kler powinien podzielić się majątkiem z chorymi dziećmi

Według posłów Ruchu Palikota, polski Kościół powinien podzielić się swoim ogromnym majątkiem z potrzebującymi dziećmi.

 / Fot. Marek Kośniowski/CC BY-SA 3.0Poseł Armand Ryfiński z Ruch Palikota na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, zwrócił się z apelem do przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski (KEP), abpa Józefa Michalika i prymasa Polski, abpa Józefa Kowalczyka, "aby zlicytowali choć fragment, czy jedną nieruchomość", będącą własnością Kościoła i przekazali pozyskane środki dla potrzebujących dzieci, z placówek opiekuńczo-leczniczych.

Poseł Armand Ryfiński, podczas konferencji prasowej przypomniał też, że od zeszłego poniedziałku inny parlamentarzysta z Ruch Palikota - Artur Bramora - protestuje, głodując w siedzibie placówki opiekuńczo-leczniczej w Częstochowie, aby w tak drastyczny sposób zwrócić uwagę rządu, na bardzo ważny społecznie, lecz zaniedbany problem finansowania pobytu chorych i niepełnosprawnych dzieci, w takich zakładach opieki - czytamy w serwisie "Gazety Prawnej".

Apelował do władz Konferencji Episkopatu Polski i do prymasa Polski, aby przekazali na licytację choćby fragment albo jedną nieruchomość kościelną, z tych - jak to określił - "dziesiątek czy setek tysięcy nieruchomości", jakimi dysponują i przekazali zdobyte środki głodującym dzieciom z "placówek opiekuńczo-leczniczych". Zwrócił się jednocześnie do hierarchów o przekazanie "choć symbolicznej kwoty 5 mln zł" na Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze: "Z ufnością w trzecie tysiąclecie", które formalnie i szlachetnie zajmuje się dziećmi w takich placówkach.

Przedstawiciel RP, zapytany czy posłowie i członkowie RP wpłacili jakieś pieniądze na tę placówkę odparł stanowczo, że posłowie Ruchu Palikota "nie dysponują nawet jedną dziesięciotysięczną, ani jedną stutysięczną majątków, którymi dysponuje Kościół katolicki, a który jest maksymalnie zdemoralizowany". Dodał również, że od wielu lat, jeszcze zanim został posłem, prowadzi działalność charytatywną i "wspiera wiele fundacji".

Poseł RP Armand Ryfiński zapytany czy zamierza poprzeć projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, liberalizujący obecne przepisy aborcyjne i dopuszczający przerywanie ciąży do 12. tygodnia, który jeszcze dziś ma złożyć w Sejmie SLD, odparł jednoznacznie, że "zdecydowanie tak".

Nie omieszkał podkreślić, iż ten projekt jest "tożsamy" z projektem złożonym wcześniej przez RP i odrzuconym w październiku przez Sejm. Zapowiedział przy tym, że Ruch Palikota złoży swój projekt aborcyjny ponownie, ale "w troszkę innej postaci". Jak wyjaśnił - ugrupowanie jego podzieli ten projekt na kilka "i będziemy starali się etapami zmusić rządzących", aby wreszcie "umożliwili Polkom, kobietom, matkom, godziwe warunki życia, godziwe warunki życia ich dzieci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jeżeli Palikot nie doprowadzi do sfinalizowania obietnicy zdjęcia krzyża w sali sejmowej, to będzie postrzegany jako niepoważny polityk, który tylko ględzi, jak każdy inny w zależności od koniunktury. Natomiast jego antyklerykalizm będzie wyglądał tylko na zasłonę dymną i działanie pozorowane. Takie swoiste ujadanie ratlerka, z gwarancją niepoczynienia żadnej krzywdy pasterzom kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TV Polska poświęca swój czas i zaufanie widzów na oświadczyny biskupa warszawskiego, który rozbił się autem na latarni! Ten czas można by także poświęcić na oświadczenie Palikota, który chce część dóbr Kościoła oddać potrzebującym dzieciom! Tyle, że za takie oświadczenie potrzebujące dzieci, nie miałyby jak TV Polonia i polskiej polityce zapłacić!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekaw jestem,na ile bilionów zł.,wycenia się majątek Państwa Polskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.