Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota kontra SLD. Festiwal obelg i wyzwisk

Jeszcze dwa tygodnie temu Janusz Palikot snuł głośne marzenia o połączeniu lewicy. Oczywiście pod jego skrzydłami. Namawiał nawet byłego prezydenta RP, Kwaśniewskiego, do namaszczenia zjednoczenia. Trwały rozmowy z nim i Millerem.

Sonda

W jaki sposób scharakteryzować Palikota?

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoWkrótce Leszek Miller oświadczył, że święto robotnicze 1 Maja, SLD będzie obchodzić oddzielnie, nie z Ruchem Palikota. Na to Palikot dał odpowiedź w mediach, że szykuje się liczny transfer ludzi z SLD, do jego partii. Niewiele ponad tydzień temu, media ogłosiły, że do partii SLD przeszło na Pomorzu 100 byłych członków Ruchu Palikota, a podobna liczba z Ruchu przejdzie niebawem w Świętokrzyskim.

Wreszcie przyszła kulminacja napięć nerwowych z obu stron. Pojawił się kolejny raz temat tajnych więzień CIA w Polsce. Palikot skoczył do ataku na Leszka Millera. Bo za czasów jego rządów Amerykanie mieli uruchomić u nas więzienia. Przy okazji oberwał Aleksander Kwaśniewski, gdyż w tamtym czasie był prezydentem. Palikot zaczął obdzielać politycznymi rózgami i Kiejkutami, Leszka Millera. A ten nie był mu dłużny. Do kamer rzucił w Palikota: "Oszust!"; "Stronnik Al-Kaidy!" W Sejmie, kiedy przemawiał debacie o polityce zagranicznej, a Ruch Palikota zakłócał wystąpienie - dodał o posłach Palikota i jego partii: "Naćpana hołota".

Ktoś słusznie zauważył, że wymiana uśmiechów między Januszem Palikotem i Leszkiem Millerem - to zamierzchła przeszłość. Po wymianie inwektyw i wzajemnych oskarżeń, obaj politycy przestali podawać sobie rękę. W walce o rząd dusz na lewicy obaj politycy sięgnęli po wyzwiska i skargi do Sejmowej Komisji Etyki. Zapowiedzieli też pozwy sądowe. Rzecznik Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek, podsumował epitety Millera rzucane pod adresem Palikota, że to poziom zarezerwowany dla stetryczałych, schyłkowych polityków. Była jeszcze "krew na rękawach" Leszka Millera, w opinii Janusza Palikota, bo wysłał polskich żołnierzy do Iraku i Afganistanu, i "dobra" rada, aby szef SLD, za tajne więzienia CIA w Polsce, ustąpił z życia publicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 04.04.2012 21:22

Chamy lewicowe obrzucają się błotem nawzajem - hihihihihi Tak postępują chamy .Cham chamowi nie ustąpi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
SLD_dupa_nie_lewica
  • SLD_dupa_nie_lewica
  • 04.04.2012 20:31

SLD to dupa a nie lewica - Kosciolowi dali wiecej niz jakakolwiek inna partia. W Ruchu Palikota nadzieja - w partii o lewicowym swiatopogladzie i liberalnych pogladach na gospodarke!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 04.04.2012 15:38

pytanie w sondzie jest zle postawione! jesli wziac pod uwage dwa najwazniejsze obszary obyczajowosc i zapatrywanie sie na kwestie gospodarcze, to Palikot jest liberalny w tym pierwszym obszarze i lewicowy w drugim zreszta jak wiekszosc poslow. dla porownania liberalny w kwestiach gospodadarczych jest Janusz Korwin Mikke, ktory z kolei jest konserwatywny w kwestiach zwiazanych z moralnoscia. powinno to byc podkreslane bo pojecia lewica, prawica, liberalizm, konserwatyzm, i wiele innych zostaly kompletnie pomieszane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SLD to jedyna na świecie chrześcijańska lewica, a tak naprawdę to formacja składająca się z miłośników ciepłych posadek i dochodowych interesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
robol
  • robol
  • 04.04.2012 14:13

panie za przeproszeniem oleksy a od kiedy sld to lewica.jeżeli uważa pan że sld to lewica to chyba chrześcjańska.wy postkomuchy sługusy kościoła nie macie prawa oceniać czy ktoś jest lewicowy czy nie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 04.04.2012 13:46

Operacja filipińska,sztuczna krew,a organy dalej chore...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.