Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota kpi z czytelnictwa SLD

Wizja czytelnictwa XXI w. premiera Millera i SLD przypomina wizję lewicy XXI w. - zacofana, niedzisiejsza, anachroniczna.

W Światowym Dniu Książki, SLD na terenach polskich miast rozdaje książki pod hasłem "lepiej czytać niż palić", z naklejonym pomarańczowym, przekreślonym listkiem marihuany, co ma być prztyczkiem wobec Janusza Palikota i jego partii.

Ruch Palikota w przygotowanym wspólnie z Europą Plus spocie pod hasłem "lepiej sadzić niż ścinać" wyjaśnia premierowi Millerowi co to jest ebook, tablet, smartfon, jak można z nich korzystać i czytać książki nie wycinając drzew.Leszek Miller i politycy "średnio starszego pokolenia", jak barwnie ich określił inny polityk średnio starszego pokolenia, wyraźnie pomylili epoki. Dziś mamy rok 2013. Jest XXI wiek. Dziś aby czytać nie potrzeba nosić ze sobą kilogramów książek. Pozycje oferowane przez SLD można legalnie ściągnąć z witryny wolnelektury.pl lub wielu innych internetowych portali oferujących lektury nie podlegające prawom autorskim. I tak dziś czytają młodzi ludzie, do których SLD rzekomo chce dotrzeć. Wywoła tylko na ich twarzach uśmiech politowania.

Niestety promocja książek w Polskich miastach przez SLD jest alegorią wizji Leszka Millera i innych dinozaurów "lewicy" - jak powinna wyglądać nowoczesna partia lewicowa - z papierem w ręku zamiast tabletu. Ugruntuje swoją pozycję partii postkomunistycznej, z elektoratem 60+, któremu na pewno zaimponuje propagowaniem dzieł Karola Maya i innych autorów ich młodości wśród dzisiejszej młodzieży.

Ale dziś króluje tablet i smartfon, o czym Leszek Miller najwyraźniej nie wie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Co do czytania w tablecie. Całe życie wychowywałem się z książkami. Mam kilka tysięcy pozycji. Każdą pamiętam kiedy kupiłem, gdzie, w jakich okolicznościach. Należę do pokolenia w którym książki trudno się zdobywało. Dwóch rzeczy nie wyrzucam - chleba i książek.

Niemniej w tej chwili praktycznie nie kupuję książek. Przekonałem się do tableta, ale przyznaję, że musi być dobry. iPady 3 z retiną dają naprawdę radę. Dobrze się to obsługuje, nie męczy wzroku, jest wygodne i tanie. Podchodziłem do tego czytania dość sceptycznie, ale dało radę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tematem rzeczywistym jest: jak tworzyć w naszym kraju rzeczywistość, w której pilność, rzetelność i właściwe wykorzystanie własnych zdolności zapewnia możliwość godnego życia we własnym kraju, co będzie sprzyjać modzie na pracę nad sobą w wieku szkolnym oraz zmniejszy obieg narkotyków skuteczniej niż policja."

W pełni się zgadzam. Takie akcje mają mniej więcej tyle sensu, co rzucenie na dół dwóch desek (i pójście na fajrant), zamiast zasypania go. Typowo polskie myślenie, ze smutkiem trzeba stwierdzić.

Ale za ogólnie szlachetne intencje należy się jakieś tam uznanie... Szkoda jeszcze tylko, że motywy są zapewne głównie korytowo-stołkowe, a nie płynące z głębokich przekonań. Ale od demokracji nie można niestety zbyt wiele wymagać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała lewica się ośmiesza . Zamiast rozmawiać prześcigają się w happeningach !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz. W ciemnej porzed dnia, przy sztucznym oświetleniu tylko kopiuję materiał do opracowania i przenoszą go sobie na ciemne tło. Czytanie z białej płaszczyzny w tej porze darowuję sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie była to jedynie wskazówka dla wybranych. Sczeznąć w zapóźnieniu technologicznym to koszmar następnego pokolenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Króluje dopóki wyświetlacze nie zawiodą w słoneczny dzień na otwartym terenie. To niestety kolejny temat zastępczy. Tematem rzeczywistym jest: jak tworzyć w naszym kraju rzeczywistość, w której pilność, rzetelność i właściwe wykorzystani własnych zdolności zapewnia możliwość godnego życia we własnym kraju, co będzie sprzyjać modzie na pracę nad sobą w wieku szkolnym oraz zmniejszy obieg narkotyków skuteczniej niż policja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.