Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota zaprezentował kontrowersyjny spot "Spowiedź PO-PiS-u"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-11-23 17:57

Klub Ruchu Palikota zaprezentował projekt ustawy o apostazji. Zgodnie z nim każdy członek danego Kościoła mógłby z niego wystąpić, wręczając odpowiednie oświadczenie "przedstawicielowi parafii". Zaprotestował również przeciwko maturze z religii i przedstawił nowy spot "Spowiedź PO-PiS-u", na którym m.in. ksiądz siedzący w konfesjonale smaruje kolana bitą śmietaną.

 / Fot. Piotr Drabik/Wikipedia/CC 2.0/Projekt ustawy o apostazji zakłada wpisanie do kodeksu cywilnego "zastrzeżenia broniącego prawa do wolności sumienia jako jednego z praw osobistych człowieka". "Prawo to zostałoby wymienione obok prawa do nazwiska, do zdrowia czy do tajemnicy korespondencji" - powiedział na konferencji Roman Kotliński.

Następny przepis wprowadzałby sankcję karną dla osób "zabraniających propagować taką czy inną wiarę lub uczestniczyć w działalności kościołów". Karom podlegałyby również osoby "które zabraniają wstępowania lub występowania ze związków religijnych bądź kościołów".

Kotliński (były kapłan) na konferencji prasowej wystąpił w koloratce. Tłumaczył, że ubrał się tak, gdyż w ten sposób postrzega go Kościół katolicki i w jego w oczach "do śmierci i nawet później" będzie księdzem.

Ta prowokacja jest po to, żeby pokazać, w jakim absurdzie żyjemy (...) prawo kanoniczne nie może stać wyżej niż prawo świeckie" - powiedział Palikot.

Zobacz nowy spot Ruchu PalikotaRuch Palikota chce również, aby Ministerstwo Edukacji Narodowej powołało komisję do zbadania skali problemu pedofilii, jaki występuje w Kościele katolickim. Zaprotestował też przeciwko próbie wprowadzenia religii jako przedmiotu, z którego można by zdawać maturę.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"... żeby pokazać w jakim absurdzie żyjemy" - I słusznie! Należy się śmiać i wyciągać wnioski, zanim śmiać się będą nasi sąsiedzi a my będziemy bezsilnie patrzeć na nasze legislacyjne anomalia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

On jest uznany za kontrowersyjny bo pochodzi od RP. Jakby był dziełem kogoś anonimowego, to media by o nim wspomniały co najwyżej w sensie ciekawostki.

Swoją drogą mimo iż nieco przesadzony i niesmaczny dość nieźle oddaje relacje w naszym kraju niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby był jak inne, to nie byłby kontrowersyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filmik jak filmik. Podobne internauci robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jakie odczucia po obejrzeniu spotu "Spowiedź PO-PiS-u"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.