Facebook Google+ Twitter

Ruch Palikota złoży wniosek o wotum nieufności wobec Sawickiego?

Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie PO-PSL może mieć w najbliższych dniach kłopoty. Janusz Palikot zapowiada wobec niego wniosek o wotum nieufności.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiJak wynika z informacji, które podał dziś Onet, powołując się na źródło u samego Janusza Palikota, klub poselski Ruchu Palikota zamierza wystosować wniosek o wotum nieufności. Osobą, którą „palikotowcy” chcą usunąć z rządu jest Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego kierujący resortem rolnictwa i rozwoju wsi.

Powodem, dla którego zdaniem Palikota Sawicki powinien opuścić stanowisko ministerialne jest emisja spotu telewizyjnego z udziałem ministra. Spot ten promuje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i jest emitowany w publicznej telewizji w czasie największych oglądalności, czyli w tuż przed, po i w przerwie meczów Euro 2012. Co ważne, jest to ten sam materiał filmowy, który już wcześniej promował działalność PROWu, dzięki czemu zyskał miano „nieśmiertelnego spotu”. Postanowiono odświeżyć tę reklamówkę z powodu Mistrzostw Europy w piłce nożnej i doskonałej - zdaniem urzędników - okazji do promocji polskiej wsi wśród gości przybyłych do naszego kraju.

Nie wiemy, jakie zarzuty członkowie Ruchu Palikota postawią Markowi Sawickiemu. Prawdopodobnie więcej szczegółów na ten temat poznamy jutro. W przeszłości jednak pojawiały się zarzuty kryptoreklamy, gdyż prominentny członek PSL w spocie reklamowym wyprodukowanym za państwowe pieniądze z pewnością promuje również swoją partię. Na pewno podniesione zostaną również kwestie finansowe.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak to jaki powód. To oczywiste. Gdyby to robił ktoś z RP to dobre mzimu a jak p. Sawicki to. Zawiść, zazdrość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 17.06.2012 11:12

W Ruchu Idioty to nikt nie wie o co chodzi,im chodziło tak naprawdę o Sawicką z P0 ( nie wiedzieli ,że już jest skazana).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.