Facebook Google+ Twitter

Ruch "Polska XXI" chce wystawić kandydata na prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 16:47

Powołano Ruch Obywatelski "Polska XXI". W jego skład weszli przedstawiciele dziesięciu regionalnych stowarzyszeń i założyciele portalu internetowego pod tym tytułem. Wśród liderów ruchu jest Rafał Dutkiewicz, Kazimierz Muchał Ujazdowski i Rafał Matyja. Ruch opowiada się między innymi za mniejszym upartyjnieniem państwa i zmianą konstytucji na rzecz ustroju prezydenckiego.

Rafał Dutkiewicz nie chciał powiedzieć, czy będzie startował w wyborach prezydenckich. Na pytania dziennikarzy w tej sprawie odrzekł, że w historii kandydat, który zgłosił się pierwszy, nigdy nie wygrał wyborów.

Członkowie Ruchu zapewniają, że nie chcą powoływać kolejnej partii. Kazimierz Michał Ujazdowski przyznaje jednak, że Ruch zamierza uczestniczyć między innymi w wyborach prezydenckich. Jak wyjaśnia Ujazdowski, celem ruchu jest stworzenie siły społecznej, która będzie dysponować siłą umożliwiającą poważny start w wyborach prezydenckich i samorządowych.

Rafał Dutkiewicz powiedział, że Ruch chce wprowadzenia w Polsce ustroju prezydenckiego, bo w obecnej sytuacji byłoby to dla Polaków bardzo korzystne. Zdaniem Dutkiewicza, Polacy mają już dość politycznych sporów, które w dużej mierze wynikają z tego że rozstrzygnięcia dotyczące sposobu rządzenia Polską przyjęte w konstytucji nie są jednoznaczne.

Członkowie Ruchu Obywatelskiego "Polska XXI" liczą na wsparcie Jana Rokity, który był wśród założycieli portalu internetowego. Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że nie jest to jedyna osoba, którą liderzy Ruchu chcą widzieć w swoim gronie. Ujazdowski podkreśli, że cała strutkura ruchu oparta jest na zasadzie otwartości.

Liderzy Ruchu mają zorganizować w połowie listopada konferencję programową pod tytułem "Polska pierwszej prędkości". Zapowiedzieli, że przedstawią na niej propozycję polityczną w wyborach samorządowych i prezydenckich 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.