Facebook Google+ Twitter

Ruch Popracia Janusza Palikota. To nie są żarty

9 października br. minął tydzień od słynnego już Kongresu, który zorganizował Janusz Palikot, były już poseł Platformy Obywatelskiej. Pan Janusz postanowił pójść własną polityczną drogą.

Przyznam szczerze, na początku wątpiłem, że najbardziej kontrowersyjny poseł w Sejmie jest w stanie stworzyć jakiekolwiek ugrupowanie o charakterze politycznym.

W ubiegłą sobotę na mojej twarzy malowało się duże zdziwienie,gdy oglądałem relację z Kongresu RPP "Nowoczesna Polska", które odbyło się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Sala była pełna. Ci którzy się nie zmieścili, stali przed Salą i oglądali wydarzenia na telebimie.

Po tygodniu myślę, że to nie jest kolejny happening posła z Lublina. Z tego naprawdę może powstać ciekawa partia polityczna. Politycy wszystkich ugrupowań nie wróżą sukcesu nowemu zjawisku. Moim zdaniem nie bardzo zdają sobie sprawę z tego, że mogą się bardzo pomylić. Właściwie już zaczęli.

Powód jest następujący. Według różnych badań na przyszłą partię, której liderem ma być Janusz Palikot chce głosować od dwóch do pięciu procent społeczeństwa. To coś oznacza.

Ludzie potrzebują zmian, czegoś nowego, alternatywy, świeżości. Scena polityczna w Polsce jest bardzo mocno zastała. Ciągle Ci sami ludzie i partie. Dość! To (chyba) nie są żarty i Pan Janusz chce wejść do Sejmu na czele partii politycznej.

Czy aby na pewno? Sytuacja jest rozwojowa. Poseł "porwał za sobą kilkanaście tysięcy osób na Facebooku i w "realu".Powstają lokalne struktury RPP. Poczekajmy. Ludzie pójdą za człowiekiem, który w mojej ocenie robi pozytywne zamieszanie, wsadza kij w mrowisko, budzi kontrowersje, jest oryginalny. Nie chciałbym, aby to był jedynie żart. Uwierzyłem i nie chcę się rozczarować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Mieczysław Jarzyna
  • Mieczysław Jarzyna
  • 22.06.2011 22:25

Norbert dziennikarz. No takich doznań to nawet ERA nie gwarantowała.

Ruch podtarcia palikmiota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu, JP wyróżnia się, jest nietuzinkowy. Ma taki sposób przekazu, że ludzie go pamietają ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie widać olbrzymie zainteresowanie mediów, co powoduje że poseł Palikot jest na topie. Bez tego wsparcia nie daję większych szans - może się mylę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Asiu pewnie, że tak:). Poczekamy z pozytywnym nastawieniem. Ale czekam też na dyniowe reminiscencje:). Sam niestety nie mogłem być:(.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2010 16:25

Wszystkich początki nie były zadowalające, zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 10.10.2010 16:15

Partia Palikota to chyba jednak niewypał ....tak mi sie wydaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Norbercie, plus za podjęcie tematu. Ale! Palikot dalej jest członkiem PO i zmienił nazwę swojego ugrupowania. Nie jest już to "Nowoczesna Polska", niestety poparcie wynosi dzisiaj 2%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie mamy ideę, parę zapożyczonych pomysłów, grupę popierających. Ja również zaczekam na bardziej konkretne informacje z działalności nowego ugrupowanie. Dziś nie mam nic przeciw Palikotowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas pokaże ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.