Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3313 miejsce

Ruch posła Andrzeja Piątaka. Wywiad

Po oświadczeniu posła Piątaka 26 czerwca, w sprawie głosowania za wotum zaufania dla rządu premiera D. Tuska postanowiłem opublikować wywiad przeprowadzony 19 maja w Nowogardzie.

 / Fot. Ryszard Jan ZagórskiWywiad przeprowadzony 19 maja 2014 r., po otwarciu w Nowogardzkim Domu Kultury XIII Ogólnopolskiego i IX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego – Ekofilm 2014.

Dlaczego pan poseł jest dzisiaj w Nowogardzie?
Jestem na zaproszenie władz miasta i organizatorów Festiwalu Ekofilm, który odbywa się tutaj od wielu lat.

Czy jest to w jakiś sposób powiązane z tematyką i zakresem zainteresowań pańskiej partii?
Są tacy członkowie w mojej partii np. Biedroń, Rozenek są bardzo zaangażowani i związani z ekologią.

Chętnie by wzięli udział w takim wydarzeniu jak to, tu w Nowogardzie?
Myślę, że tak. Z pewnością by przyjechali.

Zmienimy teraz temat... Eurowybory to najważniejszy teraz temat. Na naszym terenie jakoś was tzn. Twojego Ruchu, nie widać.
Muszę powiedzieć że już się nie zajmuję takimi sprawami i także wyborami, bo w zasadzie jestem już poza partią. Jeszcze nie jestem niezależnym, ale skłaniam się ku temu aby takim zostać. Nie wiem jak przebiega kampania na terenie województwa i okręgu. Uważam, że powinno być większe zaangażowanie członków partii. Jeżeli nie ma zaangażowania członków partii, a jak słyszę nie ma, to przykro.

Jak wypadniecie w tych wyborach do UE?
Każdy się angażuje w pracę i bierze udział w kampanii wyborczej żeby wynik był jak najlepszy i uwzględniając słaby wynik w sondażach, to wynik wyborczy może być podobny. Taką siłą która powinna odegrać rolę jest partia Korwina Mike.
Trzeba powiedzieć, że jest ogólne zmęczenie społeczeństwa obecnym układem. Są dwie partie, których programy się nie wiele różnią.

Czy najważniejszą rolę w Twoim Ruchu odgrywa faktycznie Palikot?
Pyta pan o kuchnię. Wielu rzeczy o tej kuchni się nie mówi, bo czasem jest ona trudna do zaakceptowania. Są tarcia większe czy mniejsze, na dzień dzisiejszy Jan Palikot jest przewodniczącym Twojego Ruchu a jak będzie to się okaże po wyborach.

Jak widzi dalszą osobistą karierę polityczną Andrzej Piątak?
Od pewnego czasu są przetasowania w naszym okręgu i ja stwierdziłem, że moje miejsce jest jednak troszeczkę z boku. Ja poczekam, zobaczę jaki będzie wynik Twojego Ruchu. Ja się opowiedziałem po jednej ze stron i uważam, że tak jak wyszło nie powinno być. Powinno być trochę inaczej. Być może będzie tak, że będę niezależnym, albo będę w jakimś innym ugrupowaniu. Będąc posłem niezależnym mam możliwość robienia tego co sobie myślę, nie tego co … być głosem partyjnym.

A co dalej? Następne wybory?
To zależy jakie będą przetasowania na scenie politycznej? Jakie są preferencje wyborców? Zobaczymy. Są ugrupowania z którymi można rozmawiać.

To krótko mówiąc, znamy się trochę i dlatego zapytam wprost. Twój ruch jest czy będzie, konkretnie jaki?
To znaczy...(?) Mój ruch jest na razie nie postanowiony. Na razie się wstrzymuję. Na razie to nie jest ruch.

W świetle powyższego wywiadu i znamiennego fragmentu dzisiejszego oświadczenia: „Dla mnie pojęcie polskiej racji stanu jest ważniejsze od korzyści politycznych. Będąc w opozycji, nie powinno tracić się poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę. (…) Polska potrzebuje stabilizacji, wyborcy będą mieli czas na ocenę afery taśmowej w ustawowym terminie wyborów”,
jest łatwiej zrozumieć postawę i postanowienia posła Andrzeja Piątaka.
Co będzie z „Twoim Ruchem”?

Wypadek przy pracy, teatrzyk, a może początki rozłamu w Ruchu Palikota?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.