Facebook Google+ Twitter

Ruch społeczny Euromajdan laureatem VII edycji Nagrody Lecha Wałęsy

Laureatem tegorocznej edycji Nagrody Lecha Wałęsy został nieformalny ruch społeczny Euromajdan. Uroczystość wręczenie nagrody odbędzie się 29 września w Gdańsku.

 / Fot. Tomasz Bolt/PolskapresseJako przedstawiciele ruchu Euromajdan do odbioru Nagrody Lecha Wałęsy zostali zaproszeni: Olha Bohomołeć (organizatorka pomocy medycznej na Euromajdanie i doradczyni prezydenta Poroszenki), Dmytro Bułatow (minister sportu i młodzieży), Tetiana Czornowoł (dziennikarka śledcza), Dmytro Gnap (dziennikarz relacjonujący wydarzenia na Euromajdanie), Witalij Kłyczko (pięściarz, mer Kijowa), Rusłana Łyżyczko (ukraińska piosenkarka, polityk), Jewhen Nyszczuk (minister kultury), Ołeh Tiahnybok (lider partii Svoboda).

"W tym roku przyznajemy nagrodę nie tak jak w poprzednich latach konkretnym osobom, tylko całemu wielkiemu ruchowi, który tchnął nadzieję w naród ukraiński. To wyraz solidarności wobec demokratycznych i europejskich dążeń naszych sąsiadów" - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z wyborczą.pl.

Nagroda Lecha Wałęsa została ustanowiona przez Fundację "Instytut Lecha Wałęsy" w 2008 roku w ramach programu "Solidarność dla Przyszłości". Laureatami nagrody są osoby bądź organizacje działające na rzecz porozumienia i solidarnej współpracy narodów, wolności i poszanowania podstawowych praw człowieka.

W skład kapituły nagrody wchodzą: Stanisław Szuszkiewicz, Jan Krzysztof Bielecki, Bernard Kouchner, Władysław Bartoszewski, Emil Constantinescu, Rita Sussmuth, Mikuláš Dzurinda i Zbigniew Jagiełło.

Uroczysta gala wręczenia nagrody (statuetka i czek w wysokości 100 tys. dolarów) odbędzie się 29 września w Dworze Artusa w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.