Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11114 miejsce

Ruch społeczny Wrocławianie rozpoczyna działalność

Porozumienie w sprawie powołania do życia Ruchu Społecznego Wrocławianie zostało podpisane we Wrocławiu.

 / Fot. Łukasz ZającRuch ma skupiać organizacje społeczne i polityczne pozostające w opozycji do obecnych władz. Wśród sygnatariuszy porozumienia są m.in. Anna Orzeł z Polskiej Lewicy, Irena Kamińska z Partii Kobiet oraz Waldemar Cwynar z Demokratów.pl .

Celem ruchu ma być przedstawienie mieszkańcom Wrocławia wizji miasta odmiennej od tej, która jest realizowana przez obecne władze. "Wypracowaliśmy wspólną wizję Wrocławia. Chcemy, aby miasto dawało wszystkim równe szanse" - mówią założyciele Ruchu.

Najważniejszymi zadaniami na przyszłość ma być poprawa bezpieczeństwa w mieście, decentralizacja władzy poprzez wzmocnienie roli rad osiedlowych oraz zmniejszenie przepaści pomiędzy Wrocławiem A i Wrocławiem B, czyli bogatymi i biednymi mieszkańcami tego miasta.

Ruch zapowiada start w najbliższych wyborach samorządowych jako samodzielny komitet wyborczy, ale nie wyklucza też koalicji z którymś z ugrupowań lewicowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Po co te podchody. Trzeba od razu było nazwać się Partia Wyborcza, bo przecież tu chodzi tylko o załapanie się do koryta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.