Facebook Google+ Twitter

Ruch to zdrowie, czyli Seniorada4 na warszawskiej AWF

Że aktywność ruchowa w wieku dojrzałym jest potrzebna do życia jak tlen - nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne jest by owa oczywistość nie pozostawała tylko w sferze teorii...

Narada "wojenna" / Fot. z zasobów autorki artykulu Ruch to samo zdrowie, a ruch na świeżym powietrzu to zdrowie podwójne. Z takiego założenia wyszli organizatorzy wielkiego festynu rekreacyjnego Seniorada4, jaki odbył się w niedzielę na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Licznie zgromadzeni uczestnicy tej imprezy mogli wziąć aktywny udział w grach terenowych, strzelaniu z łuku, pokazach samoobrony. Dużym zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się zawody polegające na... rzucie telefonem komórkowym. I nic dziwnego. Nagrodą główną był bardzo atrakcyjny... telefon komórkowy, zaprojektowany z myślą o potrzebach osobach starszych - prawdziwa nowinka na rynku tej branży. Zwycięzca w tej konkurencji osiągnął całkiem niezły wynik. Telefon rzucony przez niego poszybował na odległość ponad 21 metrów.

Organizatorzy festynu zadbali także o możliwość skontrolowania stanu zdrowia uczestników. Można było skorzystać z konsultacji lekarskiej, a także wykonać badania cholesterolu, zmierzyć sobie ciśnienie i sprawdzić poziom cukru. Do tego stanowiska kolejka seniorów pobiła wszelkie rekordy.

Na wykonanie badań trzeba było czekać około 30 minut. Bardzo sympatycznym akcentem festynu były występy kilku zespołów tanecznych, a także rytuał częstowania uczestników Seniorady... jabłkami.

Jednym słowem - kto z warszawskich seniorów na imprezę przybył, z pewnością nie miał czego żałować. Jak mi powiedziała jedna z organizatorek festynu - pani Jadwiga Ślawska-Szalewicz
Obrazki z festynu / Fot. z zasobów autorki artykułu(na zdjęciu z prawej) - znana w Warszawie działaczka sportowa - takie imprezy plenerowe, adresowane do Seniorów są organizowane cyklicznie i cieszą się coraz większym powodzeniem. Bo ruch to samo zdrowie, a aktywność na świeżym powietrzu to zdrowie do kwadratu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Oj, poleci, poleci!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiałam się nad tym, Grażyno. Doszłam jednak do wniosku, że laptopa nie da się wprowadzić w lot ślizgowy i technika rzutu dyskiem tutaj może się nie sprawdzić. Ale być może - racja jest po Twojej stronie. Należałoby to sprawdzić empirycznie. ;)
Pozdrawiam także.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato! Zapewne jesteś już w drodze. Motto oczywiście do wykorzystania. Nie mam nic na przeciw. Podrzucam Ci jeszcze jedno: "Nie takie skały w kość nam dawały" Kicia pożarła Twoją kolację w odwecie, ponieważ ją opuszczasz na kilka dni.
Acha, korekta do artykułu: Zwycięzca machnął telefonem 27 metrów. Chyba to rekord olimpijski.

Magdo! Naprawiam swoją "aszybkę". Oczywiście "Magdo a nie Pani Magdo". Niech Ci już nie będzie głupio bo mnie jest głupio. Pozdrowionka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, z tym rzutem laptopem na sznurku to dobry pomysł, i proszę, nie zwracaj się do mnie per pani, bo mi głupio normalnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo: Myślę sobie, że trzeba by zastosować technikę rzucania młotem, czyli laptop na sznurku, albo lince, kręcimy się wokół własnej osi coraz prędzej i wyrzucamy laptop przed siebie - oczywiście łącznie ze sznurkiem. Pozostaje tylko kwestia opanowania takiej techniki. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego - podobno. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko kurczę taki rzut laptopem może być niebezpieczny dla zdrowia, można się nabawić kontuzji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie tak, Panie Mariuszu, jednak pod pewnym warunkiem. Mianowicie takim, że znajdzie się sponsor - producent laptopów, który ufunduje dla organizatorów imprezy nowy, bajerny laptop. Wszystko jest jednak możliwe. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też cisnęłam telefonem, ale nie miałam żadnych szans w tej konkurencji. Rzuciłam tylko na odległość 10,5 m. Po prostu wystartowałam bez rozgrzewki i kondycyjnie też nie byłam przygotowana. Ech... A telefon do wygrania był taki piękny. Prawdziwy bajer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W następnej edycji będzie rzut laptopem. Emocje gwarantowane. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzut telefonem na odległość :) super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.