Ruch wypunktował Arkę

Takiego wyniku nikt w portowym mieście się nie spodziewał. Przy pustych trybunach Arkowcy ulegli w ostatnim sobotnim spotkaniu Niebieskim aż 0:3. Bramki zdobyli Sobiech, Zając i Piech.

Kibice Arki nie mogli dopingować swoich pupili / Fot. Łukasz KrzemińskiKibice w Gdyni nie mogli obejrzeć wczorajszego spotkania, ponieważ PZPN nałożył na Arkę karę trzech meczy bez udziału publiczności. Na stadionie przy ulicy Górskiego garstka dziennikarzy i oficjeli obserwowała spotkanie, ciekawe szczególnie w pierwszej połowie. Po drugiej bramce dla Ruchu żółto-niebiescy przestali wierzyć w zwycięstwo i nie byli już w stanie odwrócić losów meczu.

Mecz nie zaczął się dla Arki źle. Trzy świetne sytuacje miał Przemysław Trytko. Uderzał najpierw głową, ale wprost w bramkarza, później niepotrzebnie wdał się w drybling w polu karnym i zaprzepaścił swoją szanse. Na koniec przegrał pojedynek sam na sam z Pilarzem. Okazję miał także drugi z napastników - Tshibamba, ale źle osłaniał piłkę w pojedynku z obrońcą gości Grodzickim i ten zdążył zażegnać niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, w słupek trafił Lubenov.

Gdyby Arka wykorzystała choć połowę ze stworzonych sytuacji, wynik mógłby być zupełnie inny, a tak Ruch w 12 minucie przeprowadził bardzo dobrą akcję. Lewym skrzydłem urwał się Niedzielan, dośrodkował w pole karne gdzie z pierwszej piłki uderzył Zając. Bledzewski odbił piłkę przed siebie, a na to tylko czekał Sobiech. I było 0:1.

Pięć minut po wznowieniu gry na strzał z dystansu zdecydował się niepilnowany przez nikogo Baran. Bledzewski znów odbił piłkę przed siebie, a tam był już Zając i sytuacja Arki zrobiła się jeszcze gorsza.

Podopieczni Pasieki nie podnieśli się już po tym ciosie, a dodatkowo zostali dobici w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przez młodego Piecha. Chorzowianin minął trzech Arkowców i płaskim strzałem pokonał Bledzewskiego. Po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Mimo słabego początku wiosny Gdynianie muszą się zmobilizować, gdyż za tydzień o trzy punkty będzie jeszcze trudniej. Arka zagra bowiem z Wisłą, podrażnioną porażką z Bełchatowem. Ruch natomiast podejmie Zagłębie Lubin.

Arka Gdynia – Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
Bramki: Sobiech 12, Zając 51, Arkadiusz Piech 90.
Arka: Bledzewski- Kowalski, Szmatiuk , Siebert, Bednarek - Lubenov (79 Labukas), Budziński , Ława, Bożok – Trytko (69 Sakaliew), Tshibamba.
Ruch: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel, Zając- Baran, Pulkowski (79 Piech), Janoszka - Sobiech (74 Scherfchen), Niedzielan (90 Stefański).